روز ملی محیط بان هنوز در تقویم رسمی كشور ثبت نشده است

روز ملی محیط بان هنوز در تقویم رسمی كشور ثبت نشده است به گزارش حیوان خانگی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور اظهار داشت: متاسفانه در تقویم رسمی كشور هنوز «روز ملی محیط بان» همزمان با ولادت با سعادت امام رضا (ع) ثبت نشده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در امتداد حفظ و حراست از محیط زیست کشور، بر لزوم همدلی و مشارکت همه مردم و مسئولان برای تحقق شعار ۸۰ میلیون محیط بان در جهت حفاظت از طبیعت و محیط زیست اصرار کرد.

وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۳۵۰۰ محیط بان در مناطق و زیستگاه های طبیعی ماموریت خطیر، حساس و ارزشمند، حفاظت و حراست از گونه های باارزش گیاهی و جانوری را بر عهده دارند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با گرامیداشت نام و یاد ۱۴۱ محیط بان شهید، از جانبازی ۳۷۷ محیط بان در سال های گذشته آگاهی داد و اشاره کرد: محیط بانان با وجود کمبود امکانات و تجهیزات و در شرایط کاری بسیار سخت، در مقابل متخلفان و متجاوزان به طبیعت و محیط زیست، قاطعانه ایستاده اند.

مشاور انتظامی سازمان محیط زیست کشور با اعلان اینکه متاسفانه هنوز «روز ملی محیط بان» همزمان با ولادت با سعادت امام رضا (ع) در تقویم رسمی کشور ثبت نشده است، اظهار نمود: بدون تردید دستیابی به هرگونه توسعه و پیشرفت بدون در نظر گرفتن ملاحظات و مؤلفه های زیست محیطی، بی بهره و ناکار آمد خواهد بود.

این مقام انتظامی با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی و فرمایش مقام معظم رهبری درباره اهمیت و جایگاه محیط زیست، اشاره کرد: سیاست راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست در این عرصه تحقق ۸۰ میلیون محیط بان است که نیازمند دغدغه مندی، تعهد و مشارکت تمامی مردم و مسئولان است.

گفتنی است، مدتی پیش هم زمان با میلاد فرخنده امام رضا مقابل السلام و روز ملی محیط بان سرهنگ محبت خانی در راس هیئتی با آیت الله سید محمد سعیدی - امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) - دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار آیت الله سعیدی با قدردانی از کوشش های نیروی انتظامی و محیط بان ها در حفاظت و حراست از محیط زیست کشور اظهار نمود: خداوند متعال همه مخلوقات را برای انسان آفریده، اما انسان ها بر سر سفره نعمت های الهی میهمان هستند و نباید به این نعمت ها به چشم غنیمت نگاه کنند.

وی بر لزوم همدلی و مشارکت همه مردم برای تحقق اهداف زیست محیطی در جامعه اصرار کرد و اظهار داشت: برای شکرگزاری از خداوند، باید بهره برداری صحیح و استفاده مناسبی از نعمت های الهی داشته باشیم و بدون تردید تخریب طبیعت و محیط زیست، کفران نعمت های الهی است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، امام جمعه قم با اعلان اینکه متاسفانه عده ای به بهانه تفریح و یا غرض های اقتصادی به طبیعت و محیط زیست لطمه می رسانند، اشاره کرد: متخلفی که به ازای تخریب محیط زیست، بعنوان مجازات برای حفاظت از طبیعت و آبادانی آن گمارده می شود، اساسا خودش و خانواده اش احساس بهتر و پشیمانی بیشتری خواهند داشت و این توبه ای است که می تواند مجرمان را به محسنین مبدل کند.

منبع:

1399/04/22
14:21:25
5.0 / 5
1729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی