ساخت دستگاه تصفیه و ضدعفونی كننده هوا در كشور

ساخت دستگاه تصفیه و ضدعفونی كننده هوا در كشور به گزارش حیوان خانگی دستگاه تصفیه و ضدعفونی كننده هوا توسط فناوران یكی از شركت های فعال در مركز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا مهندس فرشته سادات طباطبایی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان طراحی و تولید دستگاه هایی با تلفیق فناوری پلاسمای سرد و نانو جهت کاربرد در حوزه بهداشت و سلامت و محیط زیست را با کاربرد تصفیه و ضدعفونی کننده هوا از زمینه های تحقیقاتی این شرکت دانست.
طباطبایی اظهار داشت: محصول فعلی این شرکت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا با قابلیت ضدعفونی کردن هوا معادل ۱۱۰ متر مکعب در ساعت است که ضمن بهره برداری از فناوری پلاسمای سرد برای تخریب ساختار زیستی ویروس ها و میکروارگانیسم ها، دارای سه مرحله فیلتراسیون نانویی جهت به دام انداختن ذرات تا ۳۰۰ نانومتر و حذف بو و دود است.
وی ادامه داد: دستگاه مذکور با مطالعه اطلاعات فنی نمونه مشابه آمریکایی که قیمتی حدود ۲۳ هزار دلار دارد، به صورت کاملاً ایرانی طراحی و تولید شده است و قیمتی کمتر از یک دهم نمونه مشابه خارجی خویش را داراست.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، مجری طرح افزود: دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده توسط مراکزی مورد ارزیابی قرار گرفته و گواهی یا تائیدیه های مربوطه را دریافت کرده است. این شرکت هم اکنون توانمندی تولید ۱۵۰ عدد دستگاه به صورت ماهانه را دارد.
منبع:

1399/04/25
15:43:56
5.0 / 5
1634
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی