جریمه میلیونی برای آلوده كنندگان خاك در همدان

جریمه میلیونی برای آلوده كنندگان خاك در همدان حیوان خانگی: همدان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن استان همدان اظهار داشت: كشاورزانی كه به دلیل بی توجهی به جمع آوری پسماندهای به جا مانده از كشت های زیر پلاستیكی به مرجع قضایی این شهرستان معرفی شده بودند، به پرداخت 180 میلیون ریال جریمه محكوم شدند.


مجید اسكندری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهاركرد: اداره حفاظت محیط زیست رزن با همكاری جهاد كشاورزی اقدام به شناسایی و تشكیل پرونده برای كشاورزانی كه نسبت به جمع آوری پسماندهای كشاورزی بخصوص پلاستیك ها اقدامی نمی كنند، كرده است.
وی افزود: امسال برای 21 كشاورز اخطاریه قانونی توسط محیط زیست صادر شد و از ابتدای مهر كشاورزان متخلف به مرجع قضایی معرفی گشتند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رزن بیان كرد: هم اكنون برای چهار تن از كشاورزان حكم قضایی صادر شده و هر یك از آنها بین 20 تا 60 میلیون ریال جریمه شدند.
اسكندری اظهار داشت: خیلی از كشاورزانی كه نسبت به مسائل زیست محیطی بی تفاوت هستند بومی استان نیستند بلكه از دیگر مناطق با حضور در این منطقه اقدام به اجاره زمین برای كشت می كنند.
وی ادامه داد: این افراد اقدام به كشت هندوانه در این زمین ها كرده اند كه این كار آنها علاوه بر صدمه زدن به منابع آبی، با رها كردن پسماندهای كشاورزی بخصوص پلاستیك، زمینه آلودگی خاك و محیط زیست را مهیا می كند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رزن یادآوری كرد: سال قبل هفت كشاورز به دلیل كم توجهی به جمع آوری پسماندهای به جا مانده از كشت های زیر پلاستیكی، به مرجع قضایی معرفی گشتند.
وی اظهار داشت: تجزیه پلاستیك های رها شده در زمین های كشاورزی 100 تا 300 سال طول می كشد؛ ازاین رو رها سازی آن در سطح زمین باعث آلودگی و تخریب بافت و ساختمان خاك و نمایان كردن چهره ای پلشت از محیط زیست می گردد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، طبق ماده 13 ضوابط و روش های مدیریت اجرایی پسماندهای كشاورزی، مراجع قضایی به باعث شكایت جهاد كشاورزی و محیط زیست درباره تخلفات مدیریت پسماندهای كشاورزی به این جرائم رسیدگی می كند.
50 درصد از اراضی رزن قابل كشت است و 27 درصد محصولات زراعی و 17 درصد از محصولات كشاورزی استان همدان در شهرستان رزن تولید می گردد.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع كندجانی


1396/10/09
00:46:46
5.0 / 5
2915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی