خودرو های فرسوده عامل ۴۰ درصدی آلودگی هوای تهران

خودرو های فرسوده عامل ۴۰ درصدی آلودگی هوای تهران مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی شهرتهران اعلام نمود كه بر اساس آخرین مطالعات40 درصد آلودگی شهر تهران مربوط به خودرو های فرسوده است كه هنوز چاره ای برای آن پیدا نشده است.


حسین مقدم در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نقش خودرو های فرسوده در تولید و افزایش آلایندگی ها، اظهار داشت: بخش مهمی از آلودگی هوا به خودرو های فرسوده باز می گردد؛ به شکلی که برمبنای آخرین مطالعات، ۴۰ درصد آلودگی شهر تهران مربوط به خودرو های فرسوده است؛ اما با این وجود هنوز چاره ای برای آن پیدا نشده است.
وی با اعلان اینکه این مطالعات حدود ۳ سال قبل انجام شده و اساسا تابحال تعداد خودرو ها افزایش یافته است، اضافه کرد: بنظر می رسد کنترل مستمر خودرو ها و کوتاه کردن دوره معاینه فنی خودرو های فرسوده، می تواند بخش کوچکی از این مشکلات را حل کند؛ اما در سال قبل تنها ۷ درصد خودرو های فرسوده به مراکز معاینه فنی تهران مراجعه کردند.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران با تاکید بر اینکه معاینه فنی چندان فرآیندهای سخت و پیچیده ای ندارد و ما حداقل های آلایندگی و استانداردها را چک می نماییم، نه چیزی که خودروساز باید تولید نماید، اظهار داشت: تصور کلی مان این است که خودرو های تولید جدید باید بتوانند استانداردهای معاینه فنی را پاس کنند و البته کم و بیش این اتفاق میفتد، اما این کیفیت به شکلی نیست که بتواند طی یکسال استانداردهای حداقلی ما را نگه دارد.
خودروهای نو شرایط حفظ استاندارهای زمان تولید را ندارند
مقدم در ادامه اضافه کرد: به عنوان مثال به خودروهایی که بتوانند معاینه فنی برتر ستاندن کنند، برای ورود به محدوده طرح کاهش آلایندگی ۳۰ درصد تخفیف اختصاص می یابد و این مسئله سبب شده حتی خودروهایی که کمتر از چهارسال از تولید آنها می گذرد برای بهره مندی از تخفیف به مراکز معاینه فنی بیایند. اما نتیجه چیست؟ ما با آمار عجیب رد شدن مواجه هستیم که نشان میدهد این خودرو های جدید هم شرایط حفظ پایداری استانداردها هنگام تولید را ندارند که باید فکری در مورد این مساله داشته باشیم.1399/05/17
12:42:45
5.0 / 5
1480
تگهای خبر: آلودگی , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی