رییس اداره محیط زیست تهران:

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به ۴ منطقه تهران است

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به ۴ منطقه تهران است معاون مدیركل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به لزوم بررسی شكایتهای محیط زیستی، اظهار داشت: بر طبق بررسی بعمل آمده از شكایت های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای امسال، بیشترین شكایت ثبت شده مربوط به مناطق 3، 18، 19 و 21 تهران بوده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فاطمه برنا با اعلان اینکه طبق بررسی آمارها در این رابطه، آلودگی های هوا و صوت بیشترین سهم در میزان آلودگی مناطق ۲۲ گانه تهران را به خود مختص کرده است، اظهارکرد: پسماند و ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر موضوعات مورد شکایت شهروندان در طول این مدت بوده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری ها بعنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران محسوب می شوند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت می باشد، گفت: از اینرو مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است.

برنا اشاره کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط و همین طور نقش مؤثر بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در این امور به نتیجه مطلوب و مدنظر برسیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه با اعلان اینکه در بررسی های انجام شده برای برخی از واحدهای آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد، اظهار داشت: بعد از اختتام مهلت مندرج در اخطاریه و در صورت عدم رفع آلودگی با پیگیری های حقوقی با واحد متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، برنا در آخر اشاره کرد: در پاره ای از شکایات همچون نشت فاضلاب و آلودگی آب نیز بعد از بررسی اولیه توسط کارشناسان محیط زیست، موضوع برای اقدام قانونی به شرکت آب و فاضلاب اعلام و پیگیری لازم انجام می شود.
1399/05/28
10:00:01
5.0 / 5
1414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی