حق آبه تالاب انزلی به زودی مشخص می شود

حق آبه تالاب انزلی به زودی مشخص می شود به گزارش حیوان خانگی مدیركل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ طرح جامع احیای تالاب انزلی آگاهی داد و اظهار داشت: به زودی حق آبه این تالاب از 11 رودخانه منتهی به آن معین می شود تا قبل از سدسازی های بیشتر در حوضه آبخیز سهم تالاب مشخص شده باشد.مسعود باقرزاده کریمی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به تصویب و ابلاغ طرح جامع هفت ساله احیای تالاب انزلی در ستاد ملی هماهنگی ومدیریت تالاب های کشور اظهار نمود: این طرح که با همکاری دولت ژاپن تدوین شده است از امسال اجرایی می شود و تا سال ۱۴۰۵ ادامه دارد.

وی با اعلان اینکه هفت کارگروه تخصصی برای احیای تالاب انزلی در استان گیلان تشکیل شده است و دستگاه های مختلفی در آن عضو هستند، اشاره کرد: این کارگروه ها عبارتند از گروه آبخیزداری، گروه آب و فاضلاب، پسماند، آموزش، اکوتوریسم و گروه حقوقی.

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه وظایف مختلفی برای دستگاه ها در چارچوب طرح احیای تالاب انزلی تعریف شده است، اظهار داشت: اگر سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی می خواست مجری این طرح شود، احیای تالاب انزلی به جایی نمی رسید چونکه مدام باید دستگاه های مختلف را مجاب به انجام وظایفشان می کرد.

باقرزاده کریمی در ادامه با اشاره به پروژه های مصوب برای اجرا در داخل تالاب انزلی و حریم قانونی آن که با مسئولیت مستقیم سازمان محیط زیست و همکاری سایر دستگاه ها صورت می گیرد، اظهار داشت: بررسی رسوب در تالاب انزلی و ارائه راهکارهای مدیریت آن، مدیریت رسوب در محل اتصال رودخانه ها به تالاب و طرح های حفاظت و احیای گونه های شاخص و مقابله با گونه های غیر بومی همچون پروژه های مصوب است.

وی همین طور درباره پروژه های مصوب طرح جامع احیای تالاب انزلی در خارج از تالاب و در حوضه آبخیز اشاره کرد: تکمیل سامانه تصفیه فاضلاب شهرهای رشت، انزلی، صومعه سرا و فومن همچون این طرح ها است همین طور استانداری و محیط زیست گیلان و شهرداری ها و دهیاری ها موظف به جمع آوری پسماند از تالاب و رودخانه های منتهی به آن شده اند.

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست با اعلان اینکه حق آبه تالاب انزلی هنوز مشخص نشده است، اظهار نمود: در مجموع ۱۱ رودخانه به تالاب انزلی راه دارند و ما باید ابتدا جریان زیست محیطی این ۱۱ رودخانه را تعیین نماییم. بعد از آن مشخص می شود که حق آبه سالانه تالاب از این رودخانه ها چه قدر است.

باقرزاده کریمی در آخر با اشاره به اینکه حق آبه تالاب به زودی مشخص می شود، اظهار داشت: در مجموع طرح احیای تالاب انزلی با اعتباری حدود ۲۵۵۸ میلیارد تومان به تصویب رسیده است و از امسال اجرایی می شود.

منبع:

1399/06/06
13:11:40
5.0 / 5
1222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی