اخطار هواشناسی درباره وقوع رگبار در پنج استان

اخطار هواشناسی درباره وقوع رگبار در پنج استان سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در پنج استان اخطار داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار سطح نارنجی اعلام نمود: فعالیت سامانه بارشی از ظهر جمعه (۱۴ شهریور) تا اواخر وقت جمعه (۱۴ شهریور) باعث وقوع رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه ای با احتمال تگرگ در مناطق شمال و شمال شرق آذربایجان شرقی، بخشهای ازاستان اردبیل، جنوب آذربایجان شرقی و شمال استان زنجان می شود.
بر اثر حاکمیت این شرایط جوی بالا آمدن آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب در مسیل ها، آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط درخودداری از اتراق، تردد در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و اجتناب از صعود به ارتفاعات سفارش می کند.
همچنین سازمان هواشناسی آورده است: فعالیت سامانه بارشی از ظهر جمعه (۱۴ شهریور) تا اواخر وقت جمعه (۱۴ شهریور) باعث وقوع رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه ای، رگبار باران در بعضی مناطق استانهای کردستان و کرمانشاه بخصوص در ارتفاعات می شود.
بر اثر حاکمیت این شرایط جوی برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب در مسیل ها، آبگرفتگی وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط درمحکم سازی سازه های موقت، اجتناب از صعود به ارتفاعات، خودداری از اتراق و تردد در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها سفارش می کند.
منبع:

1399/06/14
08:20:54
5.0 / 5
1680
تگهای خبر: آب , باد , تردد , رودخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی