هوای پایتخت امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود

هوای پایتخت امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود حیوان خانگی: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، امروز (20 شهریور ماه) شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهیم بود و افزایش غلظت آلاینده «ازن» طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آنست که در اولین ساعات امروز (۲۰ شهریور ماه) با حاکمیت شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودرو ها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهیم بود.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر، شرایط برای تجمع آلاینده ها فراهم می شود وعلاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تشکیل آلاینده «ازن» احتمال می رود شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر باشیم که به تبع آن کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

همچنین پیش بینی می شود در ساعات پایانی امشب (۲۰ شهریور ماه) افزایش ترافیک شبانگاهی موجب افزایش غلظت ذرات معلق شود و درنتیجه در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار گیرد.

با کاهش تردد خودرو ها در بامداد فردا (۲۱ شهریور ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت. حاکمیت جو آرام طی روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود.

همچنین افزایش غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر موجب خواهد شد کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد کاهش پیدا کند بااینکه نسبت به امروز پنجشنبه از میزان کمتری برخوردار خواهد بود. در اواخر وقت فردا (۲۱ شهریور ماه) با افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و پیش بینی می شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۰ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/06/21
10:49:54
5.0 / 5
1716
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی