مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد

اجرای ۲۰۰هكتاری زراعت چوب در جنگل های كهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری

اجرای ۲۰۰هكتاری زراعت چوب در جنگل های كهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری حیوان خانگی: كهگیلویه و بویراحمد مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری كهگیلویه و بویراحمد از اجرای 200 هكتار زراعت چوب در جنگل های این استان طی سال جاری آگاهی داد.


«غلام حسین حکمتیان اصل» اضافه کرد: مشوق های خوبی برای توسعه زراعت چوب در کهگیلویه و بویراحمد جهت مشارکت بخش خصوصی پیش بینی شده است.
وی اظهارکرد: به ازای هر هکتار یک هزار اصله نهال رایگان اعطای می شود، واگذاری زمین های منابع ملی به متقاضیان و پرداخت تسهیلات بانکی همچون حمایت های در نظر گرفته شده برای تحقق توسعه زراعت چوب در این استان است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: به ازای هر هکتار زراعت چوب هشت میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت با چهار سال تنفس پرداخت می شود.
حکمتیان اصل با اعلان اینکه تابحال ۱۵ هکتار زراعت چوب در استان به وجود آمده است، عنوان کرد: زراعت چوب صنعتی پر درآمد و در عین حال فرصتی برای حفظ جنگل های زیبای زاگرس از پدیده غیرقانونی قاچاق چوب است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد، وی بیان کرد: "صنوبر" و "اوکالیپتوس" از گونه های مستعد در کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه زراعت چوب است.
منبع:

1399/06/23
12:52:17
5.0 / 5
1404
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی