احتمال افزایش 6 برابری تولید زباله های پلاستیكی در جهان

احتمال افزایش 6 برابری تولید زباله های پلاستیكی در جهان به گزارش حیوان خانگی پژوهشگران هشدار دادند: تا سال 2030 میزان زباله های پلاستیكی در جهان افزایش شش برابری خواهد داشت.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، به رغم تعهدات گوناگون جهانی بمنظور مقابله با مقادیر قابل توجهی از زباله های پلاستیکی که محیط زیست سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده، رشد تولید زباله های پلاستیکی از کوشش های صورت گرفته برای کاهش آن فراتر رفته است.
همین طور پژوهشگران در این بررسی تاکید نمودند در صورتی که دولتها تنها به دستورالعملهای موجود اکتفا کنند تولید سالانه این زباله ها در راه افزایشی قرار میگیرد و تا سال ۲۰۳۰ بیش از شش برابر بیشتر میشود.
تحلیل جهانی حجم پلاستیکهای تولید شده که کره زمین را آلوده میکند اهداف و روشهایی را ارزیابی میکند که ما را قادر میسازد تا به کاهش جهانی زباله های پلاستیکی دست پیدا نماییم. هم اکنون برآوردها حاکی از آنست که هر سال حدود هشت میلیون تن زباله پلاستیکی وارد اقیانوسها، دریاچه ها و رودخانه های جهان میشود.
هرچند مدل های ریاضی جدید حاکی از آنست تا سال ۲۰۳۰ میزان سالانه زباله های پلاستیکی ۱۷۳ کشور به ۵۳ میلیون تن افزایش پیدا میکند.
همین طور این مطالعه سناریوهای آتی برای تحقق کاهش جهانی زباله های پلاستیکی به کمتر از هشت میلیون تن تا سال ۲۰۳۰ با بهره گیری از استراتژیهای موجود همچون کاهش زباله پلاستیکی، بهبود مدیریت پسماند و پاکسازی محیط زیست را مدلسازی کرده است.
به گزارش گاردین، در این مطالعه آمده است: بمنظور تحقق این هدف لازم است زباله های پلاستیکی حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کند و مدیریت پسماند پلاستیکی در کشورهای کم درآمد از شش به ۶۰ درصد افزایش پیدا کند. همین طور پاکسازی ۴۰ درصد از زباله های تولیدی در سال لازم است.
منبع:

1399/06/30
21:43:57
5.0 / 5
1469
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی