رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

وقوع شكار در منطقه تپال شاهرود

وقوع شكار در منطقه تپال شاهرود به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره محیط زیست شاهرود از دستگیری متخلفان در منطقه شكار ممنوع تپال جاده معدن دانشگاه صنعتی شاهرود آگاهی داد و اظهار داشت: از این متخلفان لاشه یك میش و بره كشف و ضبط شد.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ساعت ۲۲: ۳۰ چهارشنبه شب گذشته مأموران یگان حفاظت محیط زیست گروه سیار طی گشت و کنترل شبانه و راه بندان در راه راه های خروجی منطقه شکار ممنوع تپال متوجه صدای دو دستگاه موتورسیکلت شدند، اظهار داشت: این دو موتورسوار با فاصله از یکدیگر به صورت چراغ خاموش در حال خارج شدن از منطقه بودند که گرفتار کمین نامحسوس مأموران در راه شدند.
وی بابیان اینکه موتور اولی راه صاف کن بوده که مأموران هیچ اقدامی برای توقف آن نکردند، اضافه کرد: موتور دومی با نزدیک شدن به مأموران یگان حفاظت متوجه بسته بودن مسیر شد و مبادرت به فرار کرد که بلافاصله مأموران با خودرو به تعقیب آنها پرداختند.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه راکب موتور عقبی از راه خارج و به داخل تپه ماهورها متواری شد، اظهار داشت: پس از چند دقیقه تعقیب موتور واژگون شده و متخلفان با پای پیاده در تاریکی شب به طرف کوه رفتند که مأموران با چراغ کشی برای پیدا کردن و دستگیری آنها اقدام نمودند.
وی با اعلان اینکه دو متخلف متواری مورد شناسایی قرار گرفتند، اشاره کرد: از داخل خورجین موتورسیکلت لاشه شکار یک میش و بره کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: پس از مدتی موتورسیکلت راه صاف کن که متوجه نیامدن همراهان خود شده به عقب برگشت که با نزدیک شدن به مأموران وی را دستگیر کردند و متهم با هماهنگی قاضی کشیک بازداشت و همدستان فرد دستگیر شده نیز شناسایی شدند.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه در خبر دیگری با همکاری عوامل نیروی انتظامی گلوگاه شهید نوری شاهرود از بازرسی خودروی پراید مشکوک ۴۳ قطعه لاشه کبک کشف شد، اظهار داشت: متخلف این پرنده ها را در داخل سطل جاسازی کرده بود.
قربانلو بابیان اینکه متهم اهل و ساکن روستای دزیان بی ارجمند بود، اشاره کرد: این فرد اعتراف کرد که کبک ها را به وسیله تله در محل زمین های کشاورزی پدرش در کلاته ورع غرب روستای مذکور شکار کرده که هیچ گونه آثار گلوله بر روی لاشه کبک ها وجود نداشت.
وی با اعلان اینکه متخلف به پرداخت جریمه نقدی برای ایجاد ضرر و زیان به منطقه محکوم شد، اضافه کرد: متهم یک سوم جریمه را پرداخت کرده و الباقی را نیز چک داده است.


منبع:

1399/07/27
11:22:06
5.0 / 5
1623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی