در نخستین روز آبان، هوای تهران برای حساس ها ناسالم می باشد

در نخستین روز آبان، هوای تهران برای حساس ها ناسالم می باشد بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، هوای پایتخت درحال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است و پیشبینی می شود كه این شرایط كماكان ادامه داشته باشد.



به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا از آن حکایت می کند که طی بامداد امروز (۱ آبان) با برقراری شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده ها همراه با آغاز تردد خودرو ها، در بیشتر مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

طی روز هم با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی گردد و به دنبال آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند همینطور تداوم وضعیت پایدار و آرام جو تا اواخر وقت امروز و افزایش ترافیک شبانگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود.

از این رو در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد. هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی پنج شنبه تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

بر این اساس با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲ آبان) شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهیم بود اما با عنایت به کاهش ترافیک در روز تعطیل غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل میزان کمتری خواهد داشت.

حاکمیت پایداری و سکون جو در خلال روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند و به تدریج با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ بامداد امروز با شاخص میانگین ۹۸ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و کیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۱۰۵ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.





منبع:

1399/08/02
18:00:20
5.0 / 5
1341
تگهای خبر: آب , آلاینده , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی