مدیر كل محیط زیست استان مركزی خبر داد؛

آلودگی هوای اراك در یازدهمین روز متوالی

آلودگی هوای اراك در یازدهمین روز متوالی به گزارش حیوان خانگی مدیر كل محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: در یازدهمین روز متوالی شاخص كیفیت هوای شهر اراك برای گروه های حساس ناسالم اعلام شده است.رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت شاخص کیفیت اراک اظهار نمود: بر مبنای اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، شاخص کیفیت هوای اراک با وجود بهبود نسبی در روز جاری (چهارم آبان ماه) هنگام ظهر در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
وی افزود: ارزیابی ساعت ۱۲ ظهر امروز وضعیت هوای اراک نشانگر آن است که شاخص آلودگی به ۱۰۱ رسیده و مجدداً در حالت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
به گفته میرزایی عامل اصلی این آلودگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: با عنایت به تداوم آلودگی از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیانبار همزمان این دو عامل برای مبتلایان باید از هر گونه رفت آمد در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد خود داری شود.
میرزایی تصریح کرد: تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا اجتناب کنند.
وی ضرورت دقت در هنگام سوخت گیری در جایگاه ها و پیشگیری از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت ها را مهم برشمرد و اضافه کرد: باید از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن خودداری شود.


منبع:

1399/08/04
18:06:57
5.0 / 5
1621
تگهای خبر: آب , آلودگی , كیفیت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی