لزوم توجه به تداخل آلودگی هوا در ایام سخت كرونایی پایتخت

لزوم توجه به تداخل آلودگی هوا در ایام سخت كرونایی پایتخت مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به عوارض ناشی از همزمانی آلودگی هوا و كرونا در شهر تهران، بر لزوم توجه به تداخل آلودگی هوا و افزایش شیوع ویروس كرونا از طرف دستگاه های اجرائی و حاكمیتی بمنظور حفظ سلامت شهروندان تاكید نمود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شینا انصاری در جلسه شورای اطلاع رسانی کرونا در شهرداری تهران که به صورت آنلاین انجام شد ضمن ارائه اهم اقدامات انجام شده از طرف اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده در زمان شیوع ویروس کرونا اردیبهشت ماه به تمامی واحدهای شهرداری تهران ابلاغ گردید که برمبنای آن تمامی مواد شیمیایی و روش های فیزیکی متداول برای ضدعفونی کردن به استناد پروتکل های بین المللی احصا شد.

وی همکاری با سازمان مدیریت پسماند درباب پسماندهای کرونایی، بازدید و نمونه گیری از خروجی تصفیه خانه عروجیان بهشت زهرا (س) تداوم برنامه های آموزشی و فرهنگی با بهره بردن از فضای مجازی و بررسی طرح های دریافتی در رابطه با ضدعفونی کردن اماکن عمومی را همچون اقداماتی دانست که از طرف اداره کل محیط زیست صورت گرفته است.

مدیرکل محیط زیست و توسه پایدار در ادامه به تداخل آلودگی هوا و شیوع بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه روز گذشته شاخص کیفیت هوا ۱۲۵ و ناسالم برای گروه های حساس بود. مواجهه با آلودگی هوا میزان لطمه پذیری گروههای حساس جامعه را تشدید می کند.

به گفته انصاری، درست است که بخش عمده ای از تکالیف در مقابله با آلودگی هوا همچون توقف فعالیت واحدهای آلاینده و کاهش مصرف سوخت های فسیلی مانند مازوت در نیروگاه ها در شرایط وارونگی دما و... برعهده دستگاه های اجرائیست اما در شرایط کنونی نمی توان مشارکت و همکاری اثرگذار مردم را فراموش کرد و میبایست در ارائه محتواهای اطلاع رسانی بیشتر بر نقش شهروندان خصوصاً گروه های حساس جامعه مانند سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای تاکید نمود.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار اشاره کرد: پرهیز از تردد در فضاهای باز برای گروه های حساس، استفاده کمتر از خودرو های شخصی، توجه به موضوع معاینه فنی خودرو و استفاده از حمل و نقل پاک همچون موضوعاتی است که در مواجهه با آلودگی هوا مورد اصرار کرد این در حالیست که برای جلوگیری از چرخه ی انتقال ویروس کرونا نیز بر پرهیز از تردد های غیر ضروری در شهر تاکید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری برضرورت توجه به تداخل تشدید آلودگی هوا و افزایش شیوع ویروس کرونا از طرف دستگاه های اجرائی و حاکمیتی بمنظور حفظ سلامت شهروندان تاکید و اظهار نمود: باید در کنار اطلاع رسانی موضوعات بهداشتی و رعایت پروتکل های در رابطه با کووید ۱۹، بر کاهش آلودگی هوا نیز تاکید داشت تا از تشدید آلودگی هوا نیز جلوگیری شود.
1399/08/12
14:35:29
5.0 / 5
1738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی