چرا پاییز امسال با وجود تعطیلی مراكز آموزشی، هوای تهران آلوده تر شده است؟

چرا پاییز امسال با وجود تعطیلی مراكز آموزشی، هوای تهران آلوده تر شده است؟ به گزارش حیوان خانگی مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به سبب آلوده تر شدن هوای تهران در پاییز امسال با وجود تعطیلی مراكز آموزشی اظهار داشت: سفرهای آموزشی در مجموع تنها حدود 25 درصد از مجموع سفرهای شهری را می سازند و به همین نسبت روی رفت و آمدهای درون شهری تأثیرگذار هستند اما فراموش نكنیم خیلی از شهروندانی كه قبلاً از حمل و نقل عمومی استفاده می كردند، هم اكنون به خاطر شرایط كرونا از خودروی شخصی شان استفاده می نمایند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا حسین شهیدزاده با بیان اینکه شرایط جوی در کیفیت هوا تأثیر انکارناپذیری دارد، اظهار داشت: بعنوان نمونه در مهرماه امسال، تهران ۸ روز متوالی را پشت سرگذاشت که در این روزها هیچ باد مناسبی که قدرت خروج آلاینده ها از هوای شهر را داشته باشد، نوزید.

وی با اشاره به اینکه سرعت مناسب باد به جهت اینکه بتواند آلودگی را از هوای شهر خارج کند، ۴ تا ۵ متر بر ثانیه است. در صورتیکه در آن ۸ روز، سرعت باد تنها یکی دو متر بر ثانیه بود، اظهار نمود: وقتی آلودگی تولید می شود، باید راهی برای خروج این آلودگی وجود داشته باشد که مثال ساده آن، یک زودپز پُر از آب و بخاری است که سوپاپ خروج بخار نداشته باشد.

شهیدزاده با اعلان اینکه در فصل های سرد سال همه اتفاقاتی که منجر به افزایش آلودگی می شوند، دست به دست هم می دهند، اشاره کرد: در پاییز هوا به سمت سرد شدن می رود و سوخت بیشتری مصرف می شود، ضمن اینکه افرادی که در فصول گرم با بهره گیری از دوچرخه یا بوسیله پیاده روی در سطح شهر تردد می کنند، در فصول سرد ترجیح می دهند از خودروی شخصی شان استفاده کنند.

وی با اشاره به افزایش مصرف گاز شهری در نیمه دوم سال اظهار نمود: در نتیجه، کمبود گاز بعضی از صنایع، نیروگاه ها و پالایشگاه ها را ناچار به استفاده از سوخت های جایگزین بسیار آلاینده ای همچون گازوییل و مازوت می کند که از دیگر عوامل تشدید آلودگی هوای تهران شمرده می شود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلان اینکه پدیده اینورژن یا وارونگی دما از عمده ترین دلیلهای آلودگی هوای تهران در فصول پاییز و زمستان است، اشاره کرد: وقتی هوای آلوده با تهویه طبیعی از شهر خارج نشود و طبیعت در حالتی قرار بگیرد که هوا ساکن شود و وارونگی دما اتفاق بیفتد، شاخص آلودگی هوا از حد مجاز عبور می کند و ناسالم می شود که از اوایل پاییز امسال شاهد این وضعیت هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وی با تاکید بر تأثیر تغییر روش محاسبه شاخص کیفیت هوا امسال و سخت گیرانه تر شدن آن نسبت به سال های گذشته اشاره کرد: اگر محاسبه کیفیت هوا از اول فروردین تا ۱۱ آبان امسال مطابق با محاسبه سال های قبل صورت می گرفت، هوای تهران، ۲۶ روز پاک، ۱۶۷ روز قابل قبول و ۳۳ روز ناسالم برای گروه های حساس ثبت می شد در صورتیکه طبق محاسبه سختگیرانه جدید، ۱۵ روز پاک، ۱۵۹ روز قابل قبول، ۵۰ روز ناسالم برای گروه های حساس و دو روز ناسالم برای همه در تهران ثبت شده است.

منبع:

1399/08/12
19:20:48
5.0 / 5
1680
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی