پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران

پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران به گزارش حیوان خانگی پسماندسوزی در شهرستان های جنوب استان تهران یكی از عوامل موثر بر ایجاد آلودگی هوا طی فصل های سرد سال است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به اینكه معضل پسماندسوزی به صورت عمده داخل این شهرستان حل شده است، اظهار داشت: این مشكل در مرزهای شهرستان های استان تهران بیشتر دیده می شود و باید به صورت استانی حل شود.علیرضا فاضلی در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت معضل پسماندسوزی در شهرستان بهارستان اظهارکرد: معضل در ارتباط با پسماندسوزی بیشتر در محدوده های مرزی بهارستان با شهرستان های دیگر همچون شهریار، رباط کریم و اسلامشهر اتفاق می افتد و به صورت متداول و توسط واحدهای خاصی در داخل بهارستان صورت نمی گیرد.

وی افزود: پسماندسوزی داخل شهرستان بهارستان به صورت جزئی و توسط معتادان و ضایعاتی ها برای جداسازی سیم موجود داخل لاستیک و کابل هایی که پوشش پلاستیکی دارند، انجام می شود.

فاضلی با اشاره به اینکه بیشترین موارد پسماندسوزی در مرزهای مشترک میان شهرستان بهارستان با اسلامشهر، شهریار و رباط کریم اتفاق می افتد، اظهار داشت: معضل پسماندسوزی در مرزهای شهرستان را باید به صورت استانی حل شوند و پیگیرحل آن هستیم اما می توان اظهار داشت که به علت گشت های شبانه روزی همکاران ما معضل پسماندسوزی داخل شهرستان بهارستان به صورت عمده حل شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان تصریح کرد: وظیفه مدیریت و کنترل پسماندسوزی بعنوان یکی از شاخه های مدیریت پسماندها برعهده شهرداری ها و دهیاری ها است اما ما بعنوان ناظر عالی در این حوزه عمل می نماییم و در گشت ها و پایش ها بر عملکرد دستگاههای متولی نظارت و برای واحدهای متخلف اخطاریه صادر می نماییم.

وی ضمن اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته حدود ۳۰۹ مورد پایش زیست محیطی در شهرستان بهارستان صورت گرفته است، اظهار داشت: در این گشت و پایش ها ۱۵ مورد واحد جدید شناسایی، ۱۶ مورد نمونه برداری از واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی و شش واحد هم جمع آوری شده است.

فاضلی در انتها اظهارکرد: طی ماه های مهر و آبان ۴۸ مورد اخطاریه صادر شد که از بین آنها ۳۳ مورد جهت رفع آلایندگی زیست محیطی، چهار مورد اخطاریه درمورد درج در فهرست صنایع آلاینده، سه مورد اخطاریه تعطیلی و یک مورد هم درمورد اصلاح و بهینه سازی سیستم تصفیه فاضلاب صادر گردیده است.

منبع:

1399/09/02
20:14:15
5.0 / 5
1423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی