ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به كشور از اواخر وقت فردا (5 آبان) آگاهی داد و اظهار داشت: به دنبال ورود این سامانه بارشی به كشور در بیشتر مناطق بارش باران یا برف خواهیم داشت.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت آینده برای استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود، اظهار نمود: طی این مدت در ارتفاعات کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان نیز رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی با اعلان اینکه تا فردا (۵ آبان) جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خصوصاً تهران، کرج، اراک و اصفهان غبار محلی پدیده غالب خواهد بود، اظهار نمود: در اواخر وقت فردا با ورود سامانه بارشی به شمال غرب و غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده در این مناطق دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تا روز پنجشنبه (۶ آبان) فعالیت سامانه بارشی به کل نوار غربی و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران کشیده می شود و بارندگی در این مناطق تشدید خواهد شد.

ضیاییان با اشاره به اینکه نفوذ جریانات شمالی به غرب سواحل دریای خزر نیز سبب بارش باران در گیلان و غرب مازندران می شود، گفت بارش در بیشتر این مناطق شدت دارد همین طور در خوزستان، شمال بوشهر و جزایر شمال خلیج فارس وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

وی با اعلان اینکه طی این مدت بارش در ارتفاعات زاگرس، البرز مرکزی و در شمال غرب کشور به صورت برف خواهد بود، اظهارکرد: طی روز جمعه (۷ آبان) به جز نوار شرقی در سایر مناطق کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود همین طور بارش در سواحل غربی خزر و در استان های خوزستان، فارس، جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان و شرق لرستان شدت بیشتری دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه طی روز شنبه (۸ آبان) رگبار باران و رعد و برق در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور ادامه دارد، اظهار نمود: طی این روز برای استان های البرز، قزوین، تهران، اردبیل، اصفهان و شمال فارس بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۵ آبان) قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعد ازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۶ آبان) نیز ابری به تدریج همراه با وزش باد، در بعد ازظهر بارش باران و در اواخر وقت رگبار باران با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/09/04
15:25:44
5.0 / 5
1378
تگهای خبر: آب , باد , سازمان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی