رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

شكار آهو، گوسفند و پرندگان وحشی در میاندشت

شكار آهو، گوسفند و پرندگان وحشی در میاندشت به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره محیط زیست شاهرود از وقوع شكار آهو، گوسفند و پرندگان وحشی در میاندشت میامی اطلاع داد و اظهار داشت: متهم دستگیر و روانه زندان شد.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به دنبال گزارش موثق و یک کار اطلاعاتی و تحقیقاتی در خصوص آنکه عده ای طی چند روز گذشته مبادرت به شکار آهو و گوسفند وحشی در منطقه میاندشت میامی کردند، مبحث در دستور کار رسیدگی قرار گرفت، اظهار داشت: بررسی های اولیه نشان داد که شکار در زیستگاه های منطقه میان دشت به وقوع پیوسته است.
وی بابیان اینکه در همان ساعات اولیه تحقیقات، اطلاعات دقیق از محل نگهداری گوشت های حیات وحش کسب شد، اضافه کرد: با هماهنگی دادستان میامی و همکاری عوامل پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی شاهرود دستور بازرسی از محل نگهداری گوشت ها و منازل افراد متخلف صادر شد.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود ضمن بیان اینکه با رعایت قوانین شهروندی و شئونات اسلامی از منازل افراد موردنظر بازرسی های لازم به عمل آمد، اظهار داشت: طی این بازرسی ها پنج کیلو گوشت گوسفند وحشی، تعدادی کبک و تیهو شکار شده و سیرابی گوسفند وحشی کشف شد.
قربانلو در ادامه خاطرنشان کرد: طی این عملیات دوقبضه سلاح که یک قبضه سلاح خفیف قاچاق و یک قبضه تفنگ بادی هستند و همینطور تعداد زیادی فشنگ سلاح ساچمه زنی و دوربین شکاری و سه عدد چاقو کشف و توقیف شد.
وی ضمن بیان اینکه متهم بعد از تشکیل پرونده تحویل دادگاه خواهد شد، اضافه کرد: جریمه گونه نر حیات وحش ۲۵ میلیون تومان و ماده ۷۵ میلیون تومان است که متخلفان ملزم به پرداخت آن هستند.


منبع:

1399/09/08
12:53:48
5.0 / 5
1836
تگهای خبر: باد , پرندگان , حیات وحش , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی