براساس پیش بینی هواشناسی؛

سامانه بارشی از فردا وارد كشور می شود

سامانه بارشی از فردا وارد كشور می شود به گزارش حیوان خانگی فردا سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور وارد می شود و روز جمعه برای غالب نقاط کشور به جز جنوب شرق بارش پیشبینی می شود.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، بر مبنای آخرین پیشبینی های هواشناسی مطابق نقشه های همدیدی و آینده نگری امروز در اغلب مناطق کشور جبهه پایداری حاکم خواهد بود. روز چهارشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور وارد شده و در استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل کردستان، زنجان همدان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، تهران، البرز، گیلان، غرب مازندران و بخش هایی از استان مرکزی سبب بارش باران در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهد شد. پنجشنبه دامنه فعالیت این سامانه گسترده تر شده و کل نیمه غربی بخش هایی از شرق شمال شرق و مرکز کشور را هم در بر خواهد گرفت که بارش در مناطق جنوبی بخصوص در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال خلیج فارس با رعد و برق همراه می شود. همینطور طی این روز با نفوذ جریان های شمالی به سواحل دریای خزر بارش در استان های ساحل شدت می گیرد شدت بارش در روز پنجشنبه در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، غرب اصفهان، گیلان، غرب مازندران، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی در زنجان، قزوین، البرز و تهران پیشبینی می شود. روز جمعه برای غالب نقاط کشور به جز جنوب شرق بارش پیشبینی می شود که با حرکت شرقی سامانه به تدریج بارش در نوار غربی کاهش یافته و تمرکز بارش ها به استان های ساحلی دریای خزر شمال شرق و شرق حرکت می کند که در استان های گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان رضوی، و خراسان شمالی شدت بیشتری را خواهد داشت.
شنبه در بعضی مناطق شرق و شمال شرق بارش ادامه پیدا کرده و این سامانه از شرق کشور خارج می شود. طی امروز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار محلی و افزایش غلظت آلاینده ها پیشبینی می شود. روزهای جمعه تا یکشنبه هم کاهش محسوس دما در نیمه شمالی و غربی و در روز سه شنبه نیمه شرقی کشور ادامه خواهد داشت که روز سه شنبه خلیج فارس طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج و متلاطم پیشبینی می شود.


منبع:

1399/10/02
17:25:01
5.0 / 5
1203
تگهای خبر: آلاینده , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی