حضور ۱۰ پلنگ ایرانی در پارك ملی بمو به ثبت رسید

حضور ۱۰ پلنگ ایرانی در پارك ملی بمو به ثبت رسید حیوان خانگی: حداقل ده پلنگ مختلف شامل ۶ پلنگ بالغ و ۴ توله در پارك ملی بمو حضور دارند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر در جریان پروژه «برآورد جمعیت پلنگ ایرانی در پارك ملی بمو» كه با همكاری موسسه حامیان حیات وحش پارس و اداره پارك ملی بمو انجام شده، تصاویر شگفت انگیز و زیبایی از پلنگ ایرانی و سایر گونه های جانوری این منطقه به ثبت رسیده است.
رییس اداره پاك ملی بمو دراین باره اظهار داشت: در این پروژه كه از ابتدای مردادماه سال جاری آغاز و در انتها آبان ۱۳۹۶ به اتمام رسید ۳۲۰ كیلومترمربع از مساحت پاك ملی بمو توسط ۲۱ دوربین تله ای پایش شد.
علی آرندی اظهار نمود: در جریان این پروژه تصاویر مختلف و بسیار زیبایی از پلنگ ایرانی در نقاط مختلف پارك به ثبت رسید.
بررسی دقیق و مطالعات تكمیلی بر روی تصاویر ثبت شده توسط كارشناسان موسسه حامیان حیات وحش پارس ادامه دارد اما نتایج اولیه بررسی ها نشان داده است تصاویری از شش فرد پلنگ بالغ مختلف (شامل دو نر و چهار ماده) و چهار توله پلنگ به ثبت رسیده است.
از چهار ماده پلنگ بالغ شناسایی شده دو ماده پلنگ هركدام دارای یك توله، یك ماده پلنگ دارای دو توله و یك ماده پلنگ هم بدون توله بوده است.
وجود حداقل ده پلنگ مختلف (شش پلنگ بالغ و چهار توله) در محدوده ای به وسعت ۳۲۰ كیلومترمربع مبین پویایی جمعیت این گونه پرارزش در این زیستگاه حساس است.
در جریان پروژه یاد شده علاوه بر پلنگ تصاویر متعددی از سایر گونه های جانوری پاك ملی بمو هم به ثبت رسیده است.
پارك ملی بمو از پارك های ملی ایران در استان فارس است. این پارك كه نامش را از كوه بمو گرفته است، در شمال شهر شیراز قرار دارد و در ۱۰ كیلومتری شهر قرار دارد. این پارك حدود ۴۰ سال است مورد حفاظت قرار گرفته و در بخش زرقان - مسیر تخت جمشید واقع شده است.

1396/10/24
19:28:34
5.0 / 5
3130
تگهای خبر: پارك , پلنگ , جانور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی