كرونا به داد پرندگان سیبری در گلستان رسید

كرونا به داد پرندگان سیبری در گلستان رسید گلستان رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان اظهار داشت: امسال باتوجه به ممنوعیت شکار و آرامشی که برای حیات وحش ایجاد شده، شاهد حضور بیشتر پرندگان مهاجر زمستان گذران در اغلب تالاب های استان گلستان هستیم.محمود شکیبا در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: سرشماری پرندگان مهاجر زمستان گذران آبزی و کنار آبزی در استان گلستان از ۱۱ دی ماه شروع شده و تا حدود ۱۰ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به وجود ۲۳ سایت سرشماری پرندگان در استان گلستان، اضافه کرد: این سایت ها شامل تالاب گمیشان، آلماگل، آلاگل، آجی گل، اینچه، دانشمند و برخی از سدها و آب بندان ها می شود. روزانه یک گروه از کارشناسان محیط زیست برای سرشماری در این مناطق حضور پیدا می کنند. البته سرشماری پرندگان در بعضی مناطق همچون تالاب بین المللی گمیشان با دو گروه انجام می شود.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان اشاره کرد: عمده گونه پرندگان آبزی و کنار آبزی زمستان گذران در گلستان را چنگر، فلامینگو، اردک سر سبز، سر سفید، سر حنایی و ارده ای، خوتکا، چنجه، حواصیل ارغوانی و خاکستری، اگرت بزرگ و کوچک، قو گنگ و فریادکش، پلیکان سفید و پا خاکستری و انواع سلیم ها، آبچلیک ها، تلیله ها و گیلان شاه ها تشکیل می دهد.ممنوعیت شکار و بالا رفتن امنیت پرندگان

شکیبا در ادامه اشاره کرد: هنوز نمی توان به طورکلی اعلام نمود که امسال تعداد پرندگان مهاجر زمستان گذران بیشتر شده اما طبق ارزیابی که تا حالا در چندین سایت سرشماری انجام شده، شاهد حضور بیشتر پرندگان مهاجر نسبت به سال قبل هستیم.

وی، علت افزایش حضور پرندگان مهاجر در استان را ممنوعیت شکار پرندگان به خاطر شیوع ویروس کرونا و همین طور سردتر بودن هوا نسبت به سال قبل عنوان نمود و اظهار داشت: پرندگان زمستان گذران معمولاً تا اواخر اسفندماه در این منطقه حضور دارند.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان تاکید کرد: ممنوعیت شکار به بالا رفتن امنیت حضور پرندگان مهاجر در تالاب ها کمک می نماید و همین مورد حضور بیشتر پرندگان در تالاب ها را به همراه دارد. امسال با وجود ممنوعیت شکار، تعدادی از شکارچیان غیرمجاز که البته امسال نسبت به سالهای قبل کمتر هستند، امنیت پرندگان در تالاب ها را به هم می زنند که برخوردها لازم با آنها انجام می گیرد.شکیبا بیان کرد: امسال تا حالا هیچ موردی از تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر در استان گزارش نشده است.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان بیان کرد: از مردم می خواهیم بجای شکار پرندگان، با حضور در تالاب ها و سدها از دیدن و عکس گرفتن از آنها لذت ببرند.
1399/10/22
17:09:07
0.0 / 5
986
تگهای خبر: آب , پرندگان , حیات وحش , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی