زمین های كشاورزی بایر از اصلی ترین منابع برداشت ماسه

زمین های كشاورزی بایر از اصلی ترین منابع برداشت ماسه مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور زمین های کشاورزی بایر و رها شده را از اصلی ترین منابع برداشت ماسه ذکر کرد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا وحید جعفریان در بازدید از مناطق نهالکاری شده جنوب کرمان، اقدامات منابع طبیعی استان را در این بخش بسیار چشم گیر و قابل توجه خواند.

جعفریان با اعلان اینکه عرصه های بیابانی جنوب کرمان یک میلیون و ۲۶۰ هزار هکتار است، اظهار داشت: بیش از ۳۹۰ هزار هکتار از این عرصه ها را کانون های بحرانی فرسایش بادی تشکیل می دهد که این کانون ها تقریباً در شهرستان های تحت پوشش این اداره کل خصوصاً مناطق بیابانی جازموریان ( قلعه گنج و رودبار جنوب ) پراکنده است.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها به آبیاری و مراقبت از عرصه های احیاء شده با بهره گیری از روش نهال کاری بیابان اشاره و اظهارکرد: دفتر امور بیابان با پشتیبانی از پروژه های اجرا شده خصوصا ایجاد بادشکن زنده اطراف مزارع با مشارکت مردم و اجرای پروژه مدیریت روان آبها بر اقتصادی کردن طرح های اجرائی برای جوامع محلی تاکید نمود.

جعفریان عرصه های بدون پوشش گیاهی، بستر خشک رودها، زمین های کشاورزی بایر و رها شده را از اصلی ترین منابع برداشت ماسه عنوان نمود و بر اهمیت طرح محوری بادشکن اطراف مزارع در امتداد کنترل و کاهش فرسایش بادی از سطح مزارع اصرار کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها را در بازدید از مناطق نهال کاری شده جنوب کرمان، دکتر احمدی - مدیرکل منابع طبیعی جیرفت، کهنوج - همراهی می کرد.
1399/10/30
00:02:44
0.0 / 5
377
تگهای خبر: آب , باد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی