در چهارمین روز متوالی

هوای تبریز همچنان آلوده است

هوای تبریز همچنان آلوده است حیوان خانگی: هوای تبریز در چهارمین روز متوالی همچنان آلوده است و شاخص آلودگی هوا نیز به 156 ppm رسیده است.مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هوای تبریز امروز نیز همچون روز گذشته برای تمامی گروه های سنی ناسالم می باشد. میزان ذرات معلق در هوا و شاخص کیفیت لحظه ای هوای تبریز در زمان حاضر ۱۵۶ ppm است.
حسن عباس نژاد اظهار داشت: مردم از ترددهای غیرضروری و فعالیت طولانی در فضای باز باید اجتناب کنند. باید کودکان و بیماران قلبی و ریوی از حضور در مکان های باز اجتناب کنند و مردم نیز از خودرو های شخصی استفاده نکنند تا همچون چند روز گذشته وضعیت هوا به وضعیت سالم برسد.
وی اضافه کرد: امیدواریم شهروندان با رعایت نکات زیست محیطی و استفاده نکردن از خودرو های شخصی درجهت کاهش شاخص آلودگی هوای تبریز گام بردارند.
براساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می دهد.

1399/11/10
23:28:20
0.0 / 5
879
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی