رئیس قوه قضائیه:

روح قانون جلوگیری از تجاوز به ذخایر ملی است

روح قانون جلوگیری از تجاوز به ذخایر ملی است به گزارش حیوان خانگی رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه باید جلو قاچاق چوب و تجاوز به حریم جنگل در گیلان  گرفته شود اظهار داشت: روح قانون جلوگیری از تجاوز به ذخایر ملی است و بن بستی برای رسیدگی به دادرسی های عادلانه نداریم.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه انفال، منابع طبیعی و محیط زیست که در دادگستری گیلان برگزار شد، اظهار نمود: حفظ ذخایر باارزش آب، خاک، زمین و هر آنچه که بعنوان ثروت ملی است از رسالت های مهم، شرعی، قانونی، الهی و ملی است.
وی تجاوز به جنگل را ازموضوعاتی دانست که باید با جدیت در جلوگیری از ان اقدامات لازم صورت گیرد اظهار داشت: اگر نیرو و امکانات کافی نبود، می توان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد که آمادگی نقش افرینی دارند و همین طور نیروهای بسیجی استمداد طلبید.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه تالاب انزلی برای امروز نیست بلکه سال های سال باید باقی بماند اظهار داشت: نباید گذاشت تا منابع طبیعی مورد تعرض افراد قرار گیرد. از هیچ کس پذیرفته نیست که در دوره مدیریتی خود کوتاهی کند، برای اینکه آیندگان عملکردها را قضاوت خواهند کرد.
وی با تکیه بر اینکه حق آزمون و خطا نداریم و باید کار متقن انجام دهیم خاطرنشان کرد: موضوع پسماندها در گیلان باید حل شود برای اینکه علاوه بر ایجاد مشکلات محیط زیستی، امراض بسیاری نیز برای مردم ایجاد خواهد شد.
رئیس دستگاه قضا با تکیه بر اینکه راهکارهای حل مشکلات محیط زیستی باید احصا شود اظهار داشت: باید راهکارهای تجربه شده را به اینجا اورد و از آنها بهره برد.
رئیسی با تکیه بر اینکه باید جلو قاچاق چوب و تجاوز به حریم جنگل در گیلان گرفته شود اظهار داشت: روح قانون جلوگیری از تجاوز به ذخایر ملی است و بن بستی برای رسیدگی به دادرسی های عادلانه نداریم.
وی با تکیه بر حفظ کاداس در استانهای شمالی که از ضرورت هاست افزود: هرگونه تصرف در حریم رودخانه غیرقانونی می باشد و برخوردها باید بدون گذشت زمان صورت گیرد.
رییسی در ارتباط با هزینه دادرسی تصریح کرد: هزینه دادرسی باید باشد، ولی نبود آن نباید سبب تعطیلی رسیدگی عادلانه شود.
رئیسی با اشاره به اینکه کمیته مربوط به تالاب زیر نظر معاون اول رئیس جمهور شکل گرفته است اضافه کرد: کمیته ها نیز باید فعال گردد.
وی با اشاره به اینکه سندهای غیرقانونی باید ابطال شود اظهار داشت: باید شجاعانه در مقابل تخلفات ایستادگی کرد برای اینکه کار ویژه نگاه ویژه می طلبد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه هاضمه جمهوری اسلامی ضد فساد و هاضمه انقلاب اسلامی تبعیض ناپذیر است اظهار داشت: برخورد با فساد در دستور کار ماست و هرجا باشد برخورد می نماییم و کوتاه نخواهیم آمد و در موضوع کارخانه ابریشم گیلان نیز باید با فساد برخورد کرد.
وی تصریح کرد: گیلان دارای زیبایی های طبیعی و معنوی بسیاری است و به فرموده مقام معظم رهبری مردم این استان اهل استقامت و ایستادگی در مقابل مشکلات هستند و امیدواریم مردم استان در حفظ ثروت های ملی برای استان نیز خوش بدرخشد.
منبع:

1399/11/18
10:14:31
0.0 / 5
918
تگهای خبر: آب , تجربه , خاك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی