از كاشت نهال تا رونمایی از نقشه پوشش گیاهی كشور

اعلام برنامه های هفته منابع طبیعی

اعلام برنامه های هفته منابع طبیعی سال جاری نیز هفته منابع طبیعی از 15 تا 21 اسفندماه برگزار می گردد و طی این هفته علاوه بر کاشت نهال از نقشه به روز شده پوشش گیاهی کشور رونمایی و پارک آبخیز «دره گردو» افتتاح می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بعنوان متولی مراسم هفته منابع طبیعی، امسال برنامه های خودرا با رعایت پروتکل بهداشتی در دست اجرا دارد.

امروز( ۱۱ اسفندماه) دکتر مسعود منصور - رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - به همراه دکترعلی دارابی - معاون امور استان های سازمان صدا و سیما - در برنامه ای مشترک و به صورت ویدئوکنفرانس با مدیران کل صدا و سیما و منابع طبیعی کشور از اهمیت منابع طبیعی و صیانت از جنگل ها، مراتع و درختکاری سخن خواهند گفت.

فردا (۱۲ اسفندماه) رئیس سازمان جنگل ها با تعداد اندکی از کارکنان در مرقد حضرت امام ( ره) حضور می یابد و در آستانه هفته منابع طبیعی با کاشت نهال در محوطه صحن بار دیگر با آرمان های حضرت امام (ره) تجدید میثاق می کنند.

روز چهارشنبه (۱۳ اسفندماه) رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور به شهر قم سفر خواهدنمود تا ضمن دیدار با تنی چند از آیات عظام و مراجع تقلید از پیشوایان دین برای ورود به هفته منابع طبیعی، حمایت و پشتیبانی بخواهد.

روز جمعه (۱۵اسفندماه) بعنوان نخستین روز هفته منابع طبیعی که روز درختکاری نامگذاری شده است یک روز سراسری در کشور است و در این روز کارکنان ادارات منابع طبیعی و مردم با شعار «درختکاری و توسعه پوشش گیاهی» درعرصه ها حضور می یابند و به رسم دیرینه نهال به زمین هدیه و برای هم سعادت و نیکبختی آرزو می کنند.

روز شنبه (۱۶ اسفند ماه) همزمان با دومین روز هفته منابع طبیعی که به «اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری» متعلق می باشد، پارک آبخیز «دره گردو» استان مرکزی در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با مشارکت شهرداری افتتاح می شود.

روز یکشنبه (۱۷ اسفند) مصادف با سومین روز هفته منابع طبیعی که به نام «منابع طبیعی، فرهنگ و رسانه» نامگذاری شده است، مدیران منابع طبیعی در سراسر کشور به پاس زحمات اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با خبرنگاران و مدیران رسانه دیدار و گفت و گو خواهند کرد و سرانجام با کاشت نهال به طبیعت سلامی باردیگر خواهند داد.

روز دوشنبه (۱۸اسفند ماه) که روز «منابع طبیعی، حفاظت و قانون» نام گرفته است، از سامانه های طرح تحول دیجیتال سازمان جنگل ها رونمایی خواهد شد همین طور در این روز قانون حفظ و پشتیبانی از منابع طبیعی از طرف مراجع قضایی و دست اندرکاران قانون مورد تاکید مجدد قرار می گیرد.

روز سه شنبه (۱۹ اسفندماه) در تقویم هفته منابع طبیعی «روز منابع طبیعی و آموزه های دینی» است. در این روز کارکنان منابع طبیعی و دوستداران طبیعت با کاشت نهال بر مزار شهدای گم نام به مقام والای شهدا ادای احترام می کنند.

روز چهارشنبه (۲۰ اسفندماه) روز «منابع طبیعی، آموزش و پژوهش» نامگذاری شده است. در قبل از ظهر این روز سازمان جنگل ها مراسمی مشترک با اساتید دانشگاه، پژوهشگران و مجامع علمی منابع طبیعی در دانشکده منابع طبیعی کرج برگزار می نماید. در این روز از برخی از اساتید برتر که در زمینه تهیه مقاله، چاپ کتاب و کارهای پژوهشی نقش آفرینی کرده اند، تقدیر می شود همین طور در بعد ازظهر روز چهارشنبه در سازمان جنگل ها در مراسمی از نقشه به هنگام شده پوشش گیاهی کشور رونمایی می شود.

در ادامه برگزاری مراسم روز شمارهفته منابع طبیعی و پنجشنبه (۲۱ اسفندماه) در هفتمین روز هفته که بعنوان روز «منابع طبیعی، خانواده و مسئولیت اجتماعی» نامگذاری شده است، خانواده کارکنان در ستاد سازمان جنگل ها حضور می یابند و ضمن آشنایی با محیط سازمانی با ارائه نظرات و پیشنهادات در تصمیم گیری های اجرائی به منابع طبیعی کمک خواهند کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها کلیه مراسم هفته منابع طبیعی با رعایت پروتکل بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا در محیط باز و با رعایت فاصله اجتماعی انجام می شود.
1399/12/11
19:55:34
0.0 / 5
683
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی