زنبورهای كمیاب استرالیا بعد از ۱۰۰ سال برگشتند

زنبورهای كمیاب استرالیا بعد از ۱۰۰ سال برگشتند حیوان خانگی: گونه نادری از زنبورهایی که آخرین بار 100 سال پیش مشاهده شده بودند، باردیگر در کویینزلند استرالیا پیدا شدند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اینگونه که نام علمی آن "فاروهیلاوس لاکتیفروس" و بومی همین منطقه است، آخرین بار در سال ۱۹۲۳ رصد شده بود و تنها شش تا از آنها پیدا شده است. این کشف به دنبال جست وجوی میدانی وسیعی صورت گرفت که قرار بود مشخص نماید آیا اینگونه کاملا منقرض شده است یا خیر؟
بگفته پژوهشگران دانشگاه فلیندرز در شهر آدلاید، این زنبورها از دیرباز در این منطقه بوده اند اما احتمالاً برای ادامه بقا در مقابل سختی های فزاینده ای تاب آورده اند.
جیمز دوری، یکی از این پژوهشگران، می گوید: این زنبورها وضعیت نگران کننده ای دارند. این تنها گونه استرالیایی فاروهیلاوس است و در مورد وضعیت زیست شناسی آن چیزی معین نیست.
بعد از آن که زنبورشناسانی به اسامی اولیویا دیویس و دکتر توبیاس اسمیت از احتمال انقراض اینگونه جانوری سخن گفتند به این خاطر که اخیراً در هیچ جا دیده نشده بود، عملیات جست وجو به اجرا درآمد.
پژوهشگران بعد از جست وجوی گسترده در ۲۲۵ مکان نمونه عمومی و ۲۰ مکان نمونه هدف در نیوساوت ولز و کویینزلند، موفق به پیدا کردن این زنبورهای نادر شدند.
این پژوهشگران همین طور آخرین میزان تنوع زیستی را اندازه گیری کردند و هشدار دادند که از بین رفتن زیستگاه ها، ایجاد گسست در جنگل های بارانی استرالیا، حریق های ناخواسته و تداوم تغییرات اقلیمی، اینگونه جانوری و سایر بی مهرگان را در خطر انقراض قرار داده است.
به گزارش ایندیپندنت، جزئیات این مطالعات در مجله تخصصی پرده بالان چاپ شده است.
منبع:

1399/12/12
10:19:57
0.0 / 5
647
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی