معاون اداره كل محیط زیست اصفهان:

هرگونه خرید و فروش حیوانات در اصفهان ممنوعست

هرگونه خرید و فروش حیوانات در اصفهان ممنوعست به گزارش حیوان خانگی معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هرگونه خرید و فروش و حمل و نقل حیوانات بجز ماهی قرمز ممنوع می باشد.حسین اکبری در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: یکی از دغدغه های اصلی در آستانه عید نوروز خرید و فروش تعدادی از جانوران و گونه های زیستی است بدین جهت تمهیداتی برای جلوگیری از تخلفات در استان اصفهان اندیشیده شده و در قالب کمیته تخصصی یگان حفاظت محیط زیست با همکاری ادارت دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری ها در همه شهرستان ها پایش ها را شدت بخشیده است.
وی با اعلان اینکه خرید و فروش ماهی قرمز تنها از مراکز مجاز تکثیر منعی ندارد و با موارد غیرمجاز برخورد می شود، اشاره کرد: هرگونه خرید و فروش و حمل و نقل خزندگان، دوزیستان و گونه های نرم تنان مانند مار آبی، لاکپشت گوش قرمز و حلزون سیبی ممنوع می باشد.
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان رعایت شیوه نامه حمل و نقل و عرضه ماهی قرمز را ضروری دانست و اضافه کرد: طبق این شیوه نامه مراکز مجاز پرورش ماهی باید تلفات غیرمعمول ماهیان را به سازمان دامپزشکی اعلام کنند؛ همین طور ستاندن گواهی بهداشتی حمل از دامپزشکی و رعایت بهداشت فردی، محیطی و محافظت شده لازم است برای اینکه برخی گونه های زیستی ممکنست ناقل یا واسط تعدادی از ویروس ها و میکروب ها باشند و دست زدن به آنها بدون رعایت بهداشت سبب بیماریهای احتمالی می شود، از طرف دیگر افرادی که مشکل تنفسی دارند نباید در این چرخه حضور داشته باشند.
تخلیه آب حامل ماهیان باید در شبکه فاضلاب انجام شود
وی بر لزوم شست وشو و ضدعفونی تجهیزات حمل در مراکز تولید و نگهداری ماهی اصرار کرد و اظهار داشت: آبی که ماهیان در آن حمل شده اند باید زیر نظر دامپزشک مستقیم به شبکه فاضلاب تخلیه شود و کسی حق ندارد این آب را در یک فضا و اکوسیستم آبی تخلیه کند.
اکبری اشاره کرد: این الزامات باید در خرده فروشی های ماهی قرمز نیز رعایت شود، به شهروندان سفارش می نماییم ماهی قرمز را از مراکز مجاز خریداری نموده و از خرید آن از دست فروش ها و دوره گردها اجتناب کنند.
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اعلان اینکه مراکز مجاز و واحدهای صنفی عرضه ماهی زینتی توسط شهرداری ها و اداره کل دامپزشکی استان تعیین شده است، افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز در این ایام و همین طور تعطیلات عید نوروز نظارت ها و پایش ها را تشدید می کند.
اکبری درباره سبزه نیز گفت: سبزه هفت سین از رسومات پسندیده نوروز است اما به شهروندان سفارش می نماییم که بعد از تعطیلات عید از رها کردن آن در خیابان ها و منابع آبی اجتناب کنند برای اینکه به لحاظ بصری وقتی رها شود وضعیت مناسبی نیست.


منبع:

1399/12/25
22:37:03
0.0 / 5
780
تگهای خبر: آب , بهداشت , پرورش , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی