هوای اصفهان در آخرین سه شنبه سال ۹۹ ناسالم می باشد

هوای اصفهان در آخرین سه شنبه سال ۹۹ ناسالم می باشد حیوان خانگی: مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از افزایش فاکتورهای کیفی هوا در ساعات بامداد امروز آگاهی داد.بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز سه شنبه - ۲۶ اسفند - با میانگین ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت گردید و با تداوم این شرایط در اولین ساعات امروز شاخص کیفی با میانگین ساعتی ۱۲۳ همچنان بر مدار (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.

وی با اشاره به وضعیت هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان، اضافه کرد: خیابان استانداری با شاخص ۱۱۰، میدان فیض با شاخص ۱۱۱، خیابان پروین با شاخص ۱۴۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۴، خیابان کاوه با شاخص ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
مدیر امور آزمایشگاه های محیط زیست استان اصفهان افزایش تردد در ایام پایانی سال را علت بالارفتن فاکتورهای کیفی هوا دانست و افزود: کیفیت هوا بامداد امروز در چهار ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۱، خیابان باهنر با شاخص ۱۶۵، کردآباد با شاخص ۱۵۱، ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۲ در وضعیت "قرمز" و ناسالم برای عموم قرار گرفته و در خیابان های رودکی، رهنان، میرزا طاهر و میدان انقلاب در وضعیت قابل قبول است.
صادقیان با اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان نیز، اظهار داشت: امروز شاهین شهر با میانگین ۹۲ در وضعیت سالم و شهر سجزی با میانگین ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است؛ همین طور داده های ایستگاههای سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1399/12/28
18:45:45
0.0 / 5
598
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی