هوای بهاری اصفهان ناسالم می باشد

هوای بهاری اصفهان ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هوای این کلان شهر در بامداد چهارمین روز فروردین با شاخص ۱۳۰ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز چهارشنبه - چهارم فروردین - با میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید و کیفیت هوای این شهر در اولین ساعات امروز هم با شاخص ۱۳۰ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

وی ضمن اشاره به وضعیت هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان، افزود: الان میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۸، خیابان استانداری و کردآباد با شاخص ۱۰۸، خیابان باهنر با شاخص ۱۴۶، خیابان های کاوه و پروین با شاخص ۱۲۹، خیابان رودکی با شاخص ۱۰۲ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۲ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.
کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه شاخصهای کیفی هوا در ایستگاه پر تردد بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است، اظهار داشت: شاخصهای کیفی هوا بامداد امروز در ایستگاه رهنان با میانگین ۷۸ و میرزا طاهر با میانگین ۹۵ وضعیت (زرد) سالم را نشان داده است.
مزارع ضمن اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان نیز، اظهار داشت: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۸۸، شهر سجزی با میانگین ۹۴ و مبارکه با میانگین ۷۴ در وضعیت قابل قبول است؛ همینطور داده های ایستگاههای سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/01/06
02:02:49
5.0 / 5
365
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی