در اولین جلسه ستاد تسهیل اعلام شد؛

شرایط بحرانی فاضلاب در شهرك صنعتی ۲ اردبیل

شرایط بحرانی فاضلاب در شهرك صنعتی ۲ اردبیل حیوان خانگی: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جلسه اولین خود در سال 1400 شرایط بحرانی فاضلاب در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل را مورد بررسی و دقت نظر قرار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، در نخستین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که ظهر سه شنبه در استانداری اردبیل برگزار شد، مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل با اشاره به وضعیت حاد و بحرانی فاضلاب در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل اظهار نمود: امسال تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا به سرعت مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل تکمیل و راه اندازی شود.
اهلی اشاره کرد: با گذشت ۱۰ سال از راه اندازی فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل، ما از سال قبل راه اندازی مدول دوم را شروع کردیم که با پیشرفت ۶۰ درصد خصوصاً در بخش ابنیه کار در حال انجام می باشد.
وی اظهار داشت: تلاش می نماییم تا سه ماه آتی بخش ابنیه این پروژه به پایان رسیده و با خرید یک سوم تجهیزات مورد نیاز برای مدول دوم تصفیه خانه به ارزش شش میلیارد تومان عملیات نصب و راه اندازی بخش های مختلف را انجام دهیم.
مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل ضرورت تامین اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای خرید و تکمیل تجهیزات و بخش ابنیه این پروژه را تصریح کرد و اضافه کرد: مشکلی که در روند راه اندازی مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره دو اردبیل وجود دارد، ظرفیت بالای کارخانه سبلان پارچه در تولید پساب صنعتی است که باید بصورت خط ویژه اجرائی شود.
اهلی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: ۲۶ واحد صنعتی هم اکنون از تصفیه خانه موجود استفاده می نمایند اما کارخانه سبلان پارچه چهار برابر ظرفیت تصفیه خانه تولید پساب خواهد داشت که باید تدبیری مناسب برای خروجی فاضلاب این کارخانه و هدایت آن به تصفیه خانه و ایجاد فضاهای جدید در دفع آن بیاندیشیم.
در هفته های اخیر یک پایمان در دادگاه نمین است
وی افزود: با تاکید استاندار اردبیل جلوتر از زمانبندی مشخص پروژه در حال انجام می باشد و بطور قطع در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اهتمام و تلاشمان بر این خواهد بود تا ظرفیت مدول دوم را تا ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب ارتقا داده و به صورتی به پذیرش انشعابات جدید کمک نماییم.
اهلی با انتقاد از شکایت حقوقی حفاظت محیط زیست استان مقابل شهرک های صنعتی بیان کرد: در هفته های اخیر یک پایمان در دادگاه نمین بوده و از طرف دیگر پیگیر تکمیل مدول دوم تصفیه خانه بودیم.
وی افزود: با تاکید محیط زیست کوشیدیم تا از ورود فاضلاب خام به محوطه پیرامونی شهرک صنعتی شماره دو جلوگیری نماییم اما انتظار داریم محیط زیست نیز شرایط موجود را درک کرده و اجازه دهد تا به سرعت مدول دوم تصفیه خانه تکمیل و واحدهای جدید به این ابنیه متصل شوند.
شاهد ورود فاضلاب خام به محیط پیرامونی شهرک صنعتی اردبیل هستیم
در این جلسه مدیرکل محیط زیست استان اردبیل نیز با اشاره به برنامه زمانبندی فشرده برای راه اندازی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اظهار نمود: بیشترین دغدغه ما حفظ محیط زیست سالم در این منطقه است تا از ورود مواد خام فاضلاب صنعتی جلوگیری شود.
سعید شهند اشاره کرد: هر چند ما با درک شرایط موجود اهتمام می نماییم همکاری نزدیکی را با شهرک های صنعتی داشته باشیم اما بنظر می رسد تعدادی از واحدهای مستقر به قوانین و مقررات زیست محیطی تمکین نمی کنند و در یک مستند ارائه شده به دادگاه ما شاهد ورود فاضلاب خام به محیط پیرامونی شهرک بودیم که دراین زمینه باید نظارت ها بیش از گذشته تقویت شده و اجازه آلودگی محیط زیست پیرامون این شهرک را ندهیم.


منبع:

1400/01/19
11:34:28
5.0 / 5
522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی