مدیركل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان:

خشك شدن دریاچه پشت سد چلوگهره تلفاتی در میان آبزیان و پرندگان به همراه نداشت

خشك شدن دریاچه پشت سد چلوگهره تلفاتی در میان آبزیان و پرندگان به همراه نداشت حیوان خانگی: هرمزگان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان اظهار داشت: بعد از خشک شدن دریاچه پشت سد چلوگهره، به جز از دست رفتن تعداد اندکی ماهی که در ارتباط با طرح پرورش ماهیان گرمابی است، خوشبختانه تلفاتی از سایر گونه های آبزی و پرندگان رویت نشد.حبیب مسیحی تازیانی در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: به دنبال انتشار خبری با عنوان فاجعه زیست محیطی در محدوده سد چلوگهره واقع در بخش فین شهرستان بندرعباس کارشناسان این اداره کل به محل اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش تیم اعزامی، دریاچه پشت سد کاملاً خشک شده است اما به جز از دست رفتن تعداد اندکی ماهی که در ارتباط با طرح پرورش ماهیان گرمابی بوده و تحت مدیریت اداره کل شیلات است، خوشبختانه تلفاتی از سایر گونه های آبزی و پرندگان رویت نشد.

مسیحی افزود: بنا بر اعلام شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان با وجود کاهش شدید بارندگی در استان هرمزگان و به دنبال آن کاهش میزان آورد سد، خشک شدن دریاچه آن بعد از مدتی قابل انتظار و طبیعی است و تنها بعد از خشک شدن دریاچه، دریچه تخلیه گر تحتانی نمایان شده است.

وی با اشاره به اینکه مسلم است که از دست رفتن این منبع آبی برای ساکنین حوزه سد و سایر زیستمندان وابسته به آن چالش بزرگی را در آینده به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: از آنجائیکه تخلیه آب اخیرا صورت گرفته و رسوبات انباشته شده موجود در بستر دریاچه سد هنوز کاملاً خشک نشده است، قدم نهادن بر روی این بستر گلی و چسبناک می تواند بسیار خطرناک باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان در انتها اظهار داشت: ضروریست این نکته مورد توجه ساکنین روستاهای همجوار قرار گرفته و از نزدیک شدن احشام به محدوده مذکور هم ممانعت به عمل آید.
1400/01/24
14:06:45
5.0 / 5
800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی