اعلام شعار روز زمین پاك

اعلام شعار روز زمین پاك «احیای زمین، افزایش راندمان برای توسعه پایدار» بعنوان شعار روز جهانی زمین پاک از طرف سازمان حفاظت محیط زیست برای سال 1400 مشخص شده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیطزیست، روز جهانی زمین پاک فرصتی مغتنم است برای ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از زیست بوم و زیستگاهی که در آن زندگی بشری به رشد و بالندگی خواهد رسید و توجه به آن نقش انکارناپذیری را در نهادینه ساختن باور و اراده انسان برای داشتن و حفظ محیطی سالم دارد.

روز زمین پاک یک روز نیست بلکه یک جنبش محیط زیستی است. امسال نیز مانند هر سال در ایران همراه با سراسر دنیا این روز گرامی داشته می شود تا همگان از اهمیت زمین و موهبت های آن و گام هایی که می توانند برای حفظ آن بردارند، آگاه شوند.

در سال ۱۹۷۰ در پاسخ به بحران محیط زیست، روز ۲۲ آوریل مصادف با دوم اردیبهشت و هر چهار سال یک دفعه سوم اردیبهشت ماه، بعنوان روز زمین پاک انتخاب شد؛ روزی برای ارتقای آگاهی و آموزش در مورد مسائل زیست محیطی و ترویج فرهنگ حفاظت و پاسداری از زمین.

در این سال در پی برگزاری نخستین روز زمین پاک، موجی از اقدامات محیط زیستی به راه افتاد. تصویب قوانین زیست محیطی، قانون هوای پاک، آب پاک و قانون حفاظت از گونه های در معرض انقراض در ایالات متحده آمریکا و تشکیل آژانس محیط زیست آمریکا همچون اقداماتی بودند که در پاسخ به نخستین روز زمین پاک انجام شدند.

ایران نیز در این رویداد با دیگر کشورهای جهان همراه شده است و هر ساله هفته زمین پاک را که از روز دوم اردیبهشت ماه با نام روز زمین پاک شروع می شود، به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می دارد.

چالش های فراوان و فرصت های بسیار موجود در اقدامات در رابطه با احیای زمین، این مساله را به با اهمیت ترین موضوع روز زمین پاک امسال تبدیل نموده است و بنا بر این شعار امسال روز زمین پاک، «احیای باردیگر زمین همراه با افزایش راندمان برای توسعه پایدار» انتخاب شده است.

هر چند امسال به سبب حضور میهمان ناخوانده ای که به همه کشورهای جهان سرزده و تعداد زیادی را خانه نشین کرده است، رعایت فاصله اجتماعی از اهم اقدامات پیشگیرانه است و پس امکان برگزاری همایش و جشنواره های حضوری وجود ندارد، جشن های روز جهانی زمین پاک در جای جای دنیا بصورت مجازی برگزارمی شود.
1400/01/30
14:15:14
5.0 / 5
504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی