آمریكا در معرض خشكسالی عظیم و حریق های بیشتر

آمریكا در معرض خشكسالی عظیم و حریق های بیشتر به گزارش حیوان خانگی با عنایت به این که بعضی از مناطق غربی ایالات متحده، خشک ترین زمستان خود در تاریخ این کشور را پشت سر گذاشته اند، انتظار می رود که در تابستان بار دیگر در بیشه های غرب این کشور، آتشسوزی های گسترده رخ دهد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، به نقل از نشریه «سان فرانسیسکو کرانیکِل»، در واقع دانشمندان از الان درباره افزایش ریسک آتشسوزی در سال ۲۰۲۱ در مناطقی همچون کالیفرنیا و دیگر نواحی غرب آمریکا، اخطار داده اند.
مناطقی که آتشسوزی های طبیعی در آنها معمول است بعد از زمستانی خشک بیشتر در معرض این مساله قرار می گیرند و گزارش شده است که زمستان گذشته، سومین زمستان خشک در تاریخ ایالات متحده بوده است.
دانشمندان می گویند زمستانی که آمریکا پشت سر گذاشت، کم آب ترین زمستان در یک هزار و ۲۰۰ سال قبل بوده است.
شبکه خبری سی بی اس به نقل از مطالعات اداره نظارت بر خشکسالی آمریکا و دیگر دانشمندان اعلام نموده است که غرب آمریکا، منطقه ای در خط مقدم مبارزه با افزایش دمای جهان و در لبه پرتگاه یک «خشکسالی عظیم»، است.
به نظر می آید عصر به اصطلاح «خشکسالی عظیم» که عواقب آن اخیرا آغاز و مشاهده شده، از ۲۰۰۰ سال پیش شروع شده باشد که نقطه اوج آن، خشکسالی حاد و آتشسوزی های بیشه ای است.
کریگ کلمنتس، استاد تنها مرکز در کالیفرنیا که به معضل آتشسوزی های طبیعی اختصاص دارد به نشریه «کرانیکل» گفته است که فقدان بارندگی در این فصل به شدت بر میزان رطوبت زمین تأثیر گذاشته و آنرا مستعد آتش گرفتن کرده است.
به گزارش ایندیپندنت، اداره نظارت بر خشکسالی آمریکا هم اعلام نموده است که حدود ۶۰ درصد ایالات غربی آمریکا، الان در شرایط خشکسالی مفرط و استثنایی قرار دارند.
منبع:

1400/01/30
20:37:09
5.0 / 5
216
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی