آلودگی فاضلاب بندرعباس ۵ برابر استانداردهاست

آلودگی فاضلاب بندرعباس ۵ برابر استانداردهاست هرمزگان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان ضمن اشاره به اینکه میزان آلودگی فاضلاب بندرعباس پنج برار استاندار است، اظهار داشت: امیدواریم با دستورات استاندار و تاسیس شرکت زیرساخت خلیج فارس و همکاری بنگاه های اقتصادی شاهد اتفاقات مناسبی در زمینه تصفیه فاضلاب بندرعباس در آینده ای نزدیک باشیم.حبیب مسیحی تازیانی بامداد امروز(اول اردیبهشت ماه) در نشستی خبری، اضافه کرد: شعار سال جاری روز زمین پاک مبتنی بر «احیای زمین، افزایش بهره وری و توسعه پایدار» است که نشان دهنده اهمیت توسعه مبتنی بر رعایت الگوی زیست محیطی است.

وی افزود: در سال ۹۹ در حالیکه انتظار باران مناسبی بود میانگین بارندگی به ۱۲ میلی متر هم نرسید تا با مشکلات زیادی در این راه همراه باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این در شرایطی است که میانگین مصرف آب در کشور روزانه ۱۸۰ لیتر است اما در هرمزگان این میزان به ۲۵۰ لیتر رسیده است، افزود: باید در مصرف آب مدیریت صحیح صورت گیرد تا بتوانیم این مشکلات پیشرو با عنایت به عدم بارندگی مناسب را پشت سر بگذاریم.

مسیحی ضمن اشاره به اینکه باید توسعه صنعتی و اقتصادی غرب استان هرمزگان با رعایت مسائل زیست محیطی باشد وگرنه شاهد تنش زیست محیطی می شویم، تصریح کرد: صنایع مهمی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در حال شکل گیری است که نیازمند تعامل مناسب با اداره کل محیط زیست است تا در آینده با کمترین تنش زیست محیطی همراه باشیم چونکه این منطقه در کنار عسلویه قرار دارد و نباید هم افزایی این دو منطقه در آینده شرایط نامناسبی را رقم بزند.

این مقام مسئول بیان نمود: در غرب بندرعباس هم با مدیریت مناسب صنایع موجود شاهد کمترین تنش زیست محیطی هستیم و جز نیروگاه بندرعباس که در زمستان ۸۰ درصد سوخت آنرا مازوت تشکیل می داد دیگر با مشکل جدی رو به رو نبودیم.

وی ضمن اشاره به اینکه مقرر است دو نیروگاه کنار نیروگاه بندرعباس برخط شده و نیروگاه قدیمی به سمت تعمیرات برود، اظهار داشت: در تلاشیم سوخت این نیروگاه ها را در سال جدید تماما گازی نماییم تا مشکلات آلایندگی کاهش پیدا کند و اگر این مورد رخ ندهد از اهرم های زیست محیطی استفاده می نماییم.

مسیحی با اشاره به اینکه تعداد روزهای گرد و غباری سال ۹۹ در هرمزگان به ۱۵ روز رسید، اضافه کرد: حالا پنج دستگاه سنجش آنلاین آلایندگی در استان هرمزگان در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر و جاسک مستقر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان ضمن اشاره به اینکه استمرار گرد و غبار در مناطق شرق استان چون جاسک و سیریک امری نگران کننده است، اظهار نمود: میزان پسماند های شهری و روستایی هرمزگان پارسال به ۱۲۳۰ تن رسید که کاهش آن نشان دهنده فرهنگسازی مناسب و عملکرد مطلوب گروه های مردمی بوده است.

وی با اشاره به اینکه نقل و انتقال پسماند از حوزه صنعتی به جایگاه های در نظر گرفته شده در استان هرمزگان آنلاین شده است، خاطرنشان کرد: پارسال ۸۲ نقل و انتقال صورت گرفت که این مورد رصد و پیگیری را نظام مند و قانونی می کند.

مسیحی ضمن اشاره به اینکه میزان آلودگی فاضلاب بندرعباس پنج برار استاندار است، اظهار داشت: امیدواریم با دستورات استاندار و تاسیس شرکت زیرساخت خلیج فارس و همکاری بنگاه های اقتصادی شاهد اتفاقات مناسبی در زمینه تصفیه فاضلاب بندرعباس در آینده ای نزدیک باشیم.

وی با اشاره به اینکه خور گورسوزان و ساحل سورو بندرعباس بیشترین تنش آلودگی در ساحل بندرعباس دارند، تصریح کرد: افزایش کوچکی در ذخیره سازی آلودگی در آب هایی که از صنایع برمی گردند، شاهد بودیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان ضمن اشاره به اینکه در نمونه برداری از اجساد ماهیان و حتی رسوبات منطقه ای هیچ آلودگی نفتی مشاهده نشد، خاطرنشان کرد: اگر آلودگی نفتی وجود داشت باید در اجساد نمونه گرفته شده مشاهده می شد که این امر رخ نداد.

وی ضمن اشاره به اینکه در مرحله دوم بین ۸۰ تا ۱۰۰ تن ماهی در ساحل جاسک از بین رفته بود، اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته علت این امر صید و صیادی بوده است و ۲۴ ساعت از تلف شدن ماهی ها می گذشت.
1400/02/01
22:58:23
5.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی