احتمال وقوع تگرگ در ۲۰ استان

احتمال وقوع تگرگ در ۲۰ استان به گزارش حیوان خانگی سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ در ۲۰ استان و افزایش ارتفاع موج تا ۲ متر دردریای خزر اخطار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ آورده است: این وضعیت جوی امروز (۵ اردیبهشت ماه) برای استان های یزد، اصفهان، فارس، کرمان، خراسان شمالی، جنوب سیستان و بلوچستان، فردا (۶ اردیبهشت ماه) برای استان های اصفهان، یزد، فارس، کرمان، خراسان جنوبی، جنوب سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و سه شنبه (۷ اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شمال فارس و شمال کرمان پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، صاعقه و برق گرفتگی، احتمال وقوع تگرگ و احتمال شکستن درختان فرسوده وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد و اسکان در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی و چرای دام ها در مراتع مرتفع و مسیل ها بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و تحکیم سازه های موقت سفارش می کند.

در ادامه این اخطار ضمن اشاره به رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، آمده است: امروز (۵ اردیبهشت ماه) در استان های قزوین، قم، تهران، البرز و سمنان و فردا (۶ اریبهشت ماه) در استان های قزوین، قم، البرز، تهران، سمنان وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گرد و خاک پیشبینی می شود و احتمال شکستن درختان فرسوده وجود دارد.

محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید، احتیاط درفعالیت و پرواز هواپیماهای سبک و گلایدر و سایر اقدامات پیشگیرانه از سفارش های سازمان هواشناسی است.

سازان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ دیگری آورده است: افزایش ارتفاع موج، یک تا ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲ متر سه شنبه (۷ اردیبهشت ماه) برای دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان و چهارشنبه (۸ اردیبهشت ماه) برای دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان پیشبینی می شود.

در پی حاکمیت این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال صدمه دیدن شناورهای سبک و تورهای ماهیگیری وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.1400/02/06
14:14:48
5.0 / 5
457
تگهای خبر: آب , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی