سازمان هواشناسی هشدار داد

تشدید بارش در ۱۲ استان

تشدید بارش در ۱۲ استان سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در نفاط مختلف کشور هشدار داد و درباره امتناع از کوهنوردی سفارش کردوبه گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور نارنجی رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) برای شمال آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، نیمه جنوبی کرمان، شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان و مناطق شرقی خراسان رضوی و فردا (۱۶ اردیبهشت ماه) برای استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، البرز و تهران پیش بینی می شود.

این شرایط جوی جمعه (۱۷ اردیبهشت ماه) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمان، خراسان شمالی، شمال شرق سمنان و زنجان و شنبه (۱۸ اردیبهشت ماه) در شمال شرق تهران، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی حاکم خواهد بود.

احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، آبگرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، شکستن درختان و احتمال لطمه رسیدن به سازه های سست دور از انتظار نیست و نسبت به خودداری از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، امتناع از کوهنوردی و عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خصوصاً در ساعات بعدازظهر و شب، تحکیم سازه های موقت و سست، عدم عبور از جاده های آب گرفته سفارش می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ با اشاره به فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، چهارشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) برای نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی، شرق و جنوب یزد، گیلان، مازندران، خراسان رضوی، نیمه شرقی خراسان شمالی، شمال زنجان، شرق و ارتفاعات تهران و ارتفاعات البرز و پنج شنبه (۱۶ اردیبهشت ماه) برای استان های زنجان، سمنان، شمال قزوین، خراسان شمالی، مازندران، گلستان، کرمان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

حاکمیت این شرایط جوی جمعه ( ۱۷ اردیبهشت ماه) در استان های مازندران، گلستان، گیلان، شمال خراسان رضوی و شمال هرمزگان و شنبه (۱۸ اردیبهشت ماه) در نیمه جنوبی کرمان، شمال شرق اصفهان و شمال شرق یزد دور از انتظار نیست.

از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی می توان به احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد، احتمال شکستن درختان فرسوده وآسیب به سازه های موقت اشاره نمود بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خصوصاً در ساعات پس از ظهر و شب و تحکیم سازه های موقتی سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1400/02/16
17:50:04
5.0 / 5
485
تگهای خبر: آب , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی