اخطار هواشناسی نسبت به تشدید بارش در ۸ استان

اخطار هواشناسی نسبت به تشدید بارش در ۸ استان به گزارش حیوان خانگی سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در ۸ استان و امتناع از کوهنوردی سفارش کرد.



به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ ضمن اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: وقوع رگبارباران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ امروز(۲۰ اردیبهشت ماه) برای شمال شرق تهران و شمال غرب سمنان، فردا (۲۱ اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، البرز، قزوین و شمال مرکزی، چهارشنبه(۲۲ اردیبهشت ماه) برای شمال اصفهان، قزوین و شمال مرکزی و پنج شنبه (۲۳ اریبهشت ماه) برای شمال اصفهان، قم و مرکزی و جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) برای غرب اصفهان پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، آبگرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، در مناطق مستعد، شکستن درختان و احتمال صدمه به سازه های سست وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به خودداری از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، امتناع از کوهنوردی و عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها بخصوص در ساعات بعدازظهر و شب، تحکیم سازه های موقت و سست و عدم عبور از جاده های آب گرفته سفارش می کند.

ساازمان هواشناسی با صدور اخطار زردرنگ آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب امروز (۲۰ اردیبهشت ماه) در استان های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، نیمه شمالی فارس، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و شمال خراسان رضوی و سه شنبه (۲۱ اردیبهشت ماه) در مازندران، گیلان، زنجان، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، شمال فارس، یزد و کرمان دور از انتظار نیست.

این شرایط جوی چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، قم، زنجان، همدان، مرکزی اصفهان، یزد، کرمان، شمال فارس، سمنان، البرز، ارتفاعات در استانهای مازندران و شرق گیلان، پنج شنبه (۲۳ اردیبهشت ماه) برای استان های زنجان، تهران، قزوین، البرز، اصفهان، نیمه غربی یزد و سمنان و جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، البرز، قم، مرکزی، قزوین، اصفهان، نیمه غربی یزد، شمال فارس و کرمان پیشبینی می شود.

از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی میتوان به احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد، احتمال شکستن درختان فرسوده وآسیب به سازه های موقت اشاره نمود ازاین رو نسبت به احتیاط در تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها بخصوص در ساعات پس از ظهر و شب و تحکیم سازه های موقتی سفارش می شود.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند. در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.




1400/02/21
10:41:54
5.0 / 5
601
تگهای خبر: آب , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی