اهداء نشان دكتر محمدتقی فرور در یك جشنواره سینمایی

اهداء نشان دكتر محمدتقی فرور در یك جشنواره سینمایی به گزارش حیوان خانگی دبیر اجرایی جشنواره فیلم زمین از اهدای نشان دکتر محمد تقی فرور خبر داد، اظهار داشت: جشنواره زمین نخستین جشنواره مستقل در بخش خصوصی است که به ترویج مفاهیم توسعه پایدار و آموزش همگانی آن مفاهیم با زبان سینما و هنر می پردازد. این جشنواره با همکاری موسسه فرهنگی هنری اردیبهشت عودلاجان و سازمان مردم نهاد تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست برگزار می گردد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم زمین، مهدی توحیدپور افزود: سینما و محصولات تصویری قدرتمندترین ابزار برای آموزش و آگاهی رسانی عمومی است و هدف اصلی در جشنواره، استفاده از این فرصت برای نمایش آثار متنوعی است که هر کدام بخشی از این پازل آموزشی را به عهده خواهند داشت. نمایش مستندها و فیلمهای داستانی و همینطور انیمشن های کودک و نوجوان، امکان ترویج مفاهیم توسعه پایدار را برای همه سنین و همه اقشار جامعه بوجود می آورد و ما جشنواره زمین را بستر آموزش همگانی برای دست یابی به زندگی تاب آورتر و پایدارتر می ‍ دانیم.

دبیر اجرایی جشنواره بین المللی فیلم زمین خاطرنشان کرد: در این جشنواره بخش های مختلفی همچون مسابقه سینمایی که شامل بخش های فیلم مستند و داستانی کوتاه و بلند، پویا نمایی و تجربی و بخش جنبی که شامل فیلم هایی است که خارج از مسابقه به نمایش در می آیند و جنبه آموزشی و ترویجی دارند که توسط ارگان ها و سازمانهای مختلف ساخته شده اند.

وی افزود: از دیگر برنامه های جشنواره فیلم زمین، کارگاه ها و بسته های علمی-آموزشی است که به مباحث مختلف توسعه پایدار و انتقال تجربیات طرح های موفق توسط مسؤلان، کارشناسان و فعالان این حوزه اختصاص دارد و برای عموم مردم در کل طول جشنواره و در هر ساعتی قابل دسترسی و مجانی است.

مهدی توحیدپور توضیح داد: کارگاه های جشنواره زمین به موضوع هایی همچون معماری و شهرسازی پایدار، نقش هنر و سینما در توسعه پایدار، گردشگری پایدار، اقتصاد سبز، نقش زنان و خانواده و نقش سازمان های مردم نهاد در توسعه پایدار، نقش جوامع محلی (روستایی و عشایری) در توسعه و مباحث دیگر از این دست خواهند پرداخت. جشنواره فیلم زمین همینطور جایزه ویژه ای به نام نشان زنده یاد دکتر «محمد تقی فرور» ( زنده یاد فرور از فعالان محیط زیست بود) را رونمایی خواهد نمود که از این پس در هر دوره به مجریان یک فعالیت شاخص در زمینه توسعه پایدار جوامع محلی اهدا خواهد شد.

وی افزود: به علت همه گیری ویروس کورونا و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، این دوره جشنواره در سطح ملی و به صورت آنلاین با همکاری سامانه نمایش هاشور برگزار می شود.

جشنواره فیلم زمین به دبیری فرهاد توحیدی در تاریخ 25 تا 31 اردیبهشت ماه سالجاری برگزار می شود.
منبع:

1400/02/21
13:50:56
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی