مدیركل محیط زیست استان سمنان:

تلف شدن یك قلاده یوزپلنگ ماده در میامی

تلف شدن یك قلاده یوزپلنگ ماده در میامی مدیرکل محیط زیست استان سمنان از تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ ماده در حوزه استحفاظی شهرستان میامی اطلاع داد و اظهار داشت: این یوز از جمعیت پارک ملی توران شاهرود نبوده است.امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که یکی از دامداران منطقه آزاد محدوده استحفاظی شهرستان میامی با مشاهده لاشه متلاشی و نیم خورده یوزپلنگ ماده مبحث را به محیط زیست اطلاع رسانی می کند، اظهار داشت: بعد از انتقال لاشه به اداره کل و بررسی مبحث با عنایت به این که مدت زمان بسیار زیادی از تلف شدن یوز گذشته و گرفتار فساد و کرم خوردگی شدید شده بود، علت مرگ با معاینات اولیه قابل تشخیص نیست.
وی ضمن بیان این که شواهد از آن حکایت می کند که تمام استخوان ها سالم هستند و نشانه ای از شکستگی که ناشی از ضربه یا تصادف باشد در آنها مشاهده نشده است، اضافه کرد: این یوزپلنگ از یوزه ای پارک ملی توران شاهرود نیست و تابه حال در آمار یوزه ای منطقه نبوده است.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان بابیان این که ماده یوز دیگری با توله های خود به نام تلخاب نخستین بار در چهارم خردادماه سال قبل رؤیت و تصویربرداری و صاحب شناسنامه شدند، اظهار داشت: این خانواده شش ماه بعد در بیست و چهارم آذرماه سال قبل با مشاهده باردیگر خبرساز شدند.
عبدوس بابیان این که خوشبختانه باید اظهار داشت که توله های تلخاب مستقل شده اند، خاطرنشان کرد: زایمان مجدد تلخاب در پارک ملی توران شاهرود خبری فوق العاده حائز اهمیت به حساب می آید که سبب شادمانی طرفداران حوزه محیط زیست شده است.
وی اضافه کرد: از شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده رد یا نشانی و حتی لاشه یوز بدون جابه جایی آنرا بلافاصله به یگان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا مبحث از نزدیک موردبررسی و کار تحقیقاتی قرار گیرد.

1400/02/24
12:49:34
5.0 / 5
496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی