مرگ دومین گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت

مرگ دومین گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از مرگ یکی از دو ماده گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت اطلاع داد.محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بامداد امروز همکاران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت بازدید و گزارش کردند که یکی از دو ماده گورخر آفریقایی که در جایگاه مخصوصی در این باغ وحش در قرنطینه به سر می بردند، بد حال است.

وی افزود: ظهر امروز مسئول باغ وحش صفادشت در تماسی تلفنی با رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد مرگ یکی از دو ماده گورخر آفریقایی را اعلام و رئیس اداره شهرستان ملارد ضمن بازدید این مورد را تایید و صورتجلسه کرد.

به گفته کرمی، تیم دامپزشکی هم در محل حضور پیدا کرد تا با انجام نمونه برداری موضوع، علت تلف شدن این گورخر را بررسی کند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران در ادامه اظهار نمود: این دو ماده گورخر آفریقایی در جایگاه قرنطینه در مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت نگهداری می شدند چونکه باید تا ۲۱ روز بعد از ورود به منظور پیشگیری از انتقال بیماری احتمالی به سایر گونه های این مرکز در جایگاهی جداگانه تحت مراقبت باشند. هفته گذشته که از این مرکز بازدید کردیم هم مشخص بود یکی از این دو ماده گورخر ضعیف تر از دیگری است.

وی اضافه کرد: بنابر گفته مسئول این باغ وحش مواد غذایی و داروهای درمانی تحت نظر دامپزشک در این زمان به این دو ماده گورخر داده می شد. با این وجود یکی از این دو ماده گورخر حال مساعدی نداشت.

کرمی در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا این دو ماده گورخر آبستن بودند، اظهار داشت: مسئول باغ وحش صفادشت اظهار کرده بود که این دو ماده گورخر آبستن هستند اما تابحال مدرک یا مستنداتی در این حوزه به ما تحویل داده نشده است تا بتوانیم آبستن بودن این دو ماده گورخر آفریقایی را تایید نماییم.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بعد از گذشت سه هفته ‍از ورود سه راس گورخر آفریقایی به ایران و دو هفته ‍‍بعد از تلف شدن گورخر نر حالا یکی از دو ماده گورخر آفریقایی - که هفته گذشته باغ وحش صفادشت در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از آبستن بودن هر دوی آنها خبرداده بود - تلف شده است.

منبع:

1400/02/28
21:30:11
5.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی