شهردار تهران:

۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه ۱۴۰۰ برای مدیریت سیلاب در تهران است

۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه ۱۴۰۰ برای مدیریت سیلاب در تهران است به گزارش حیوان خانگی شهردار تهران اظهار داشت: ۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه 1400 برای مدیریت سیلاب در تهران است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم بهره برداری از پروژه های مدیریت سیلاب اظهار داشت: از شروع دوره پنجم مدیریت شهری، یکی از عناوینی که ما در دستور کار داشتیم افزایش تاب آوری شهر تهران بوده است؛ موضوعی که همه کلانشهرهای دنیا آنرا دنبال می کنند. ما در سرزمینی زندگی می نماییم که از دیرباز مشکلات مشابهی داشته است. داریوش در کتیبه بیستون ۲۵۰۰ سال پیش آرزو می کند که این سرزمین از دروغ و خشکسالی در امان باشد. این یعنی خشکسالی از آن زمان مشکل ایران بوده است اما مردم با هنرمندی چگونگی مقابله با آن و استقرار در این سرزمین را آموخته بودند و بهشت هایی در دل کویر ساخته اند که نمونه های آن موجود است.

شهردار تهران اضافه کرد: علت اصلی به وجود آمدن تهران هم رشته های قنات های موجود در تهران بود. تعداد آنها ۷۵۰ رشته بوده و اکنون نیز ۱۵۰ رشته آن باقی مانده است.

وی اضافه کرد: سیل و زلزله دائم تهران را تهدید می کنند. سابقه تهران در سیل های ۴۸، ۶۶ و ۹۸ نشان میدهد که هر ۲۰ سال یک سیل را تجربه می نماییم. ما و همکارانمان سعی کردیم که با شروع فصل بارش این هوشمندی را در وضعیت تهران فراهم نماییم که سیل ها کنترل شوند.

وی با اشاره به اینکه پروژه های زیربنایی خیلی در دید نیستند، افزود: در مناطق ۲۲ و ۲۱ و ۵ به جهت خدمات زیربنایی و هدایت آب های سطحی متناسب با توسعه بخش های مسکونی و توسعه شهر مورد توجه قرار نگرفته اند. ما در سال ۹۸ در همین مناطق در آستانه وقوع سیل بودیم و آب تا زیر عرشه پل بزرگراه تهران کرج بالا آمد ولی با کاهش بارندگی ها این خطر رفع شد. در همان زمان اکیپ های امدادی ما در سایر شهرها در حال فعالیت بودند.

حناچی از زحمات خاکریزآب تشکر کرد و اظهار داشت: این شرکت تحول ملموسی در این عرصه ایجاد کرد و مدیریت شهری هم به این تلاش جواب مثبت داد. با وجود اینکه این پروژه ها در معرض دید نیست اما بسیار موثر هستند و می توانند موضوعات را حل کنند. در تهران به چیزی در حدود ۷۰۰ کیلومتر مسیر جمع آوری سیلاب نیاز داریم که حدود ۵۳۰ کیلومتر به اجرا در آمده است و مابقی را باید اضافه نماییم.

شهردار تهران به اعتبارات مدیریت سیلاب اشاره و اظهارکرد: در سال ۹۹، ۱۹۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰، ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای این کار در نظر گرفته ایم که اهمیت آنرا نشان میدهد و تخصیص همین اعتبارات سبب شده است در تهران شاهد کمتر شدن آبگرفتگی ها باشیم.

حناچی افزود: ما چشم اندازی برای تهران داریم که باید فعالیتهایمان در آن راستا باشد. وقتی می گوییم «شهر انسان محور» باید پروژه ها در این جهت باشد و دیگر شاهد توسعه بزرگراه های خارج از مصوبات نباشیم.

وی در ادامه به پروژه شارباغ اشاره نمود و اظهار داشت: ۸.۵ کیلومتر پیاده راه یا غلبه پیاده بر سواره در میدان امام خمینی که تا آخر دوره بهره برداری و ساختمان بلدیه در حاشیه شمالی تهران نیز بازسازی می شود. کوچه پشت شهرداری باردیگر احیا می شود. پروژه دیگری که امروز کلنگ آنرا زدیم و موجب می شود که ساکنان منطقه تردد راحت تری داشته باشند در امتداد دستیابی به همین هدف است.

شهردار تهران درباره میانگین سنی مدیرانش اظهار داشت: میانگین سنی مدیران ما در حوزه معاونان حدود ۵۰ و مدیران میانی بین ۴۰ تا ۵۰ است و سعی کردیم از جوانان در مدیریت ها بیشتر بهره ببریم.

منبع:

1400/02/30
22:33:45
5.0 / 5
488
تگهای خبر: آب , تجربه , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی