شركت كنترل كیفیت هوای پایتخت اعلام كرد؛

۳۱ روز تنفس هوای قابل قبول در تهران طی اردیبهشت ماه

۳۱ روز تنفس هوای قابل قبول در تهران طی اردیبهشت ماه به گزارش حیوان خانگی کیفیت هوا در پایتخت طی اردیبهشت ماه در تمامی روزها در شرایط قابل قبول قرار داشت.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، کیفیت هوا در پایتخت طی اردیبهشت ماه در تمامی روزها در شرایط قابل قبول قرار داشت.
بر طبق این گزارش درصورتیکه شاخص کیفیت هوا بین عدد صفر تا ۵۰ باشد هوا پاک و درصورتیکه شاخص بین اعداد ۵۱ تا ۱۰۰ باشد کیفیت هوا قابل قبول است. از سویی دیگر اگر شاخص کیفیت هوا بیشتر از عدد ۱۰۰ و بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ باشد هوا ناسالم برای گروه های حساس است. خوشبختانه کیفیت هوای تهران در یک ماه اخیر طی هیچ روزی ناسالم برای گروه های حساس نبود.
اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان داده است که طی اردیبهشت ماه سال قبل هم کیفیت هوا یک روز در شرایط پاک و ۳۰ روز در شرایط قابل قبول بوده است. بر این اساس میتوان اظهار داشت که هر یک از شاخصهای آلودگی تاثیر متفاوتی بر سلامت انسان دارد. در هوای پاک، شرایط کیفیت هوا مناسب بوده و بی خطر است. زمانیکه هوا در شرایط قابل قبول قرار دارد، غلظت آلاینده ها تاثیر کمی بر سلامتی دارد و یا کمتر از حدی است که تاثیر منفی بر سلامت انسان بگذارد. زمانیکه هوا ناسالم برای گروه های حساس است، مقدار شاخص کیفیت هوا (AQI) بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می گیرد و در نتیجه گروه های حساس جامعه، اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.


منبع:

1400/03/04
10:15:15
5.0 / 5
322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی