به مناسبت هفته محیط زیست صورت می گیرد؛

رونمایی از نخستین شماره مجله الكترونیك محیط زیست ویژه كودك و نوجوان

رونمایی از نخستین شماره مجله الكترونیك محیط زیست ویژه كودك و نوجوان به گزارش حیوان خانگی معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اهداف و برنامه های این اداره کل در زمینه آموزش، توانمندسازی و جلب مشارکت های محیط زیستی اظهار داشت: اولین «نشریه الکترونیکی محیط زیست ویژه کودک و نوجوان» خرداد ماه جاری و مصادف با هفته محیط زیست رونمایی خواهد شد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا عادل خزایی اظهار نمود: کودکان و نوجوانان در تمام جوامع اهمیت و جایگاه ویژه ای دارند و هزینه های کلانی برای تربیت آنان صرف می شود. پس با توجه به این که کودکان عامل پیوند نسل های گذشته و آینده در هر جامعه محسوب می شوند، تامین نیازهای فکری و نهادینه سازی ارزش های اجتماعی از دغدغه های خیلی از مسئولان درجهت اجرای برنامه های هدفمند برای داشتن آینده ای بهتر برای کودکان بوده است.

معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار اشاره کرد: انتقال فرهنگ ها، باورها، عادات و ارزش ها و در صورت لزوم اصلاح محیط اجتماعی و محیط زیستی در هر جامعه بی گمان بوسیله همین کودکان و آموزش به آنان و استمرار در تمرین آن جهت نهادینه سازی میسر خواهد بود. برای دستیابی به این مهم راه های مختلف و ارزشمندی وجود دارد و همیشه ادبیات یکی از بهترین راه ها در جهت انتقال این مفاهیم به کودکان بوده است.

خزایی با اعلان اینکه نشریه پلی است بین ذهن کاوشگر کودک و محیط اجتماعی او که به سبب تداوم، تنوع مطالب و در دسترس بودن می تواند قسمتی از برنامه خواندن کودک و نوجوان باشند و دارای کارکردهای گوناگونی همچون آموزش، اطلاع رسانی و سرگرمی هستند، اظهار داشت: یکی از انواع منابع الکترونیک که می تواند به توسعه و کمال سطح دانش و آگاهی کودکان و نوجوانان کمک نماید، نشریات الکترونیک و تارنماهای ویژه آنها است که از طرفی می توانند پشتوانه علمی مدرسه نیز باشند و با فلسفه وجودی، اهداف و مقاصد آموزش و پرورش نیز همخوانی دارند.

معاون اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: ارتقای سطح دانش، آگاهی ها و جلب مشارکت کودکان و نوجوانان در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، تغییر نگرش و تغییر رفتار کودکان و نوجوانان بوسیله آموزش و مشارکت، ایجاد دانش، آگاهی و دغدغه محیط زیستی در خانواده ها بوسیله کودکان و نوجوانان از اهداف راه اندازی مجله الکترونیک کودکان برای کودکان است.

به گفته وی در این جهت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در نظر دارد در امتداد اهداف و برنامه های خود در زمینه آموزش، توانمندسازی و جلب مشارکت های محیط زیستی، از بهار سال جاری نشریه الکترونیک محیط زیست ویژه کودک و نوجوان را بصورت فصلی منتشر کند که از نخستین شماره آن در خرداد ماه و مصادف با هفته محیط زیست رونمایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، معاون اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار تصریح کرد: موضوع این نشریه پرداختن به مفهوم کلی محیط زیست است و مقرر است در هر شماره بصورت جزئی به مباحث محیط زیست در حوزه کودکان بیشتر پرداخته شود. عمده محتوای این مجله توسط خود کودکان تهیه می شود. بدین نحو که طی مدت دو ماه کلاس ها و کارگاه های آموزشی حول محور محیط زیست و موضوعات تخصصی آن شماره از مجله توسط تسهیلگران و آموزشگران برای کودکان برگزار شده است و ذهن کودک را به تفکر، کاوش و مشارکت دعوت می کنند و بعد از آن کودکان متناسب با علاقه و توانایی های خود به تولید محتوا برای نشریه می پردازند و محتوای تولید شده بعد از ویرایش نهایی توسط سردبیر در بخش های مختلف مجله انتشار می یابند.

منبع:

1400/03/08
22:28:13
5.0 / 5
346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی