آخرین وضعیت فیل تازه متولد شده در باغ وحش ارم

آخرین وضعیت فیل تازه متولد شده در باغ وحش ارم به گزارش حیوان خانگی فیل آسیایی گونه ای در معرض خطر انقراض است که سال ۹۲ یک نر و یک ماده از این گونه از کشور سریلانکا به باغ وحش ارم منتقل شدند. حالا بعد از ۸ سال یک فیل ماده در این باغ وحش متولد شده است و رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از سلامت فیل مادر و نوزاد خبر می دهد.محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت فیل تازه متولد شده در باغ وحش ارم اظهارکرد: حال فیل مادر و نوزاد مناسب می باشد و همکاران ما به صورت هفتگی از آنها بازدید می کنند.

وی ضمن اشاره به این که بازدید عمومی از فیل مادر و نوزاد انجام نشده است، اظهار داشت: فیل های باغ وحش ارم پشت جایگاه عمومی که برای بازدید است دو جایگاه اختصاصی برای استراحت و و زمستان گذارانی دارند که حالا فیل مادر و نوزاد در یکی از آنها نگهداری می شوند همینطور به جهت اینکه فیل مادر گرفتار استرس نشود و بتواند در شرایط مناسبی از نوزاد خود تا رسیدن به سنی که بتواند وارد جایگاه بازدید عمومی شود، نگهداری کند، فعلاً در این جایگاه نگهداری می شوند و وارد جایگاه بازدید عمومی نمی شوند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران درباره وضعیت تغذیه فیل تازه متولد شده اظهارکرد: برپایه آخرین بازدیدی که از فیل مادر و نوزاد داشتیم، فیل تازه متولد شده بدون هیچ مشکلی از شیر مادر خود تغذیه می کند و هر دو فیل در سلامت کامل هستند

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سال ۱۳۹۲ یک فیل ماده با نام «میهری» و یک فیل نر با نام «مهاسن» بدون پرداخت هزینه ای از یک یتیم خانه فیل ها در کشور سریلانکا - بعنوان هدیه رئیس جمهوری سریلانکا به رئیس جمهوری وقت ایران - به کشور منتقل شدند. هردوی این فیل ها هنگام ورود به کشور هشت سال سن داشتند و در همان زمان هم آبستن بودن ماده فیل مطرح بود. با این وجود اردیبهشت ماه سالجاری و بعد از ۲۴ ماه حاملگی فیل ماده، خبر از تولد یک فیل در باغ وحش ارم رسید که به قول پیمان محمدزاده - دامپزشک باغ وحش ارم - نوزاد متولد شده ماده و جثه آن مقداری از حد طبیعی کوچکتر است. همین مساله سبب شده که جهت استفاده از شیر فیل مادر احتیاج به آموزش و وقت بیشتری داشته باشد که با عنایت به استعداد فیل مادر و نوزاد تلاش می نماییم که شیر خوردن طبیعی حیوان ادامه داشته باشد و از شیرهای مصنوعی استفاده نکنیم.

محمدزاده گفته بود که به صورت کلی فیل ها به صورت متوسط در هر وعده نیم لیتر شیر مصرف می کنند و در طول روز باید هشت لیتر شیر خورده باشند. تلاش می نماییم فیل مادر و نوزاد به صورت طبیعی این فرآیند را طی کنند و احتیاج به دخالت انسانی یا تغذیه دستی نداشته باشند. فیل هایی که در بدو تولد به صورت دستی تغذیه می شوند، طول عمر کوتاهی خواهند داشت و امکان دارد خیلی زود از بین بروند.

منبع:

1400/03/11
10:26:21
5.0 / 5
501
تگهای خبر: آب , آموزش , پزشك , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی