شاخص كیفی هوای اصفهان افزایش یافت

شاخص كیفی هوای اصفهان افزایش یافت مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان از افزایش شاخصهای کیفی هوای این کلانشهر در ساعات بامداد امروز اطلاع داد.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین ۱۱۹ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۵۲ و در کردآباد با شاخص ۱۵۷ برای عموم شهروندان ناسالم (قرمز) است، اضافه کرد: کیفیت هوا بر مبنای داده های ایستگاه های پایش در خیابان استانداری با شاخص ۱۲۰، خیابان پروین با شاخص ۱۲۷، میدان انقلاب با شاخص ۱۱۴، خیابان رودکی و میدان فیض با شاخص ۱۱۲ و خیابان رهنان با شاخص ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) است.
مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوا در پنج ایستگاه خیابان فرشادی با شاخص ۹۱، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۹۲، خیابان کاوه با شاخص ۹۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۸ در وضعیت قابل قبول گزارش می شود.
صادقیان اظهار داشت: کیفیت هوای شهرهای مبارکه با میانگین شاخص ۷۴ و سجزی با میانگین ۹۸ قابل است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/04/12
16:26:01
5.0 / 5
315
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی