آب رفتن بلندترین قله اروپای غربی در رشته کوه آلپ

آب رفتن بلندترین قله اروپای غربی در رشته کوه آلپ به گزارش حیوان خانگی بر مبنای نتایج آخرین عملیات اندازه گیری کوه ˮمون بلانˮ، بلندترین قله اروپای غربی واقع در رشته کوه آلپ، ارتفاع این کوه ۴ هزار و ۸۰۷ متر و ۸۱ سانتی متر برآورد شده که نسبت به چهار سال قبل، یک متر کاهش را نشان داده است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، این اندازه گیری روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) به دست نقشه برداران استان "اوت ساووآ" در شرق فرانسه انجام شد.
در اندازه گیری قبلی که در سال ۲۰۱۷ توسط همین گروه نقشه برداری انجام شده بود، ارتفاع کوه مون بلان در رشته کوه آلپ، ۴ هزار ۸۰۸ متر و ۷۲ سانتی متر اعلام شده بود.
کارشناسان می گویند: کاهش ارتفاع در ارتباط با سطح برف روی قله است که کاسته شده و سال به سال بسته به میزان بارندگی و باد متغیر است.
بالاترین ارتفاع مون بلان که در سال ۲۰۰۷ به ثبت رسید، ۴ هزار و ۸۱۰ متر و ۹۰ سانتی متر بود.
به گزارش یورونیوز، نقشه برداران متوسط ​​کاهش ارتفاع مون بلان را ۱۰ سانتی متر در سال محاسبه کرده اند. اما پاسخ به این پرسش که آیا این پدیده ارتباطی با گرمایش زمین دارد، برای کارشناسان هنوز دشوار است چون داده های فعلی و چشم انداز آینده برای رسیدن به چنین نتیجه ای کفایت نمی کند.1400/07/09
21:42:46
5.0 / 5
277
تگهای خبر: آب , باد , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی