شروع مهاجرت پرندگان به تالاب های خوزستان

شروع مهاجرت پرندگان به تالاب های خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی به تالاب های این استان وارد شدند.محمدجواد اشرفی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: هر ساله با سرد شدن هوا در نیم کره شمالی پرندگان مهاجر از مناطق سردسیر سیبری، شمال اروپا و همین طور مناطق گرمسیری همچون خاورمیانه و شمال آفریقا به کشور و استان خوزستان مهاجرت می کنند.
وی اضافه کرد: استان خوزستان با داشتن تالاب های بزرگی مثل تالاب بین المللی شادگان، هورالعظیم، میانگران ایذه و تالاب بامدژ هر ساله میزبان هزاران قطعه از انواع پرندگان جهان است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: تنوع پرنده هایی که تالاب ها و آبگیرهای خوزستان را انتخاب می کنند در نوع خود بی نظیر است.
اشرفی با اعلان اینکه پرندگان مهاجر رودخانه های دائمی بزرگ شامل رودخانه های کارون، کرخه، دز و مارون را برای سپری کردن زمستان انتخاب می کنند، اظهار نمود: این پرندگان هر ساله از اوایل مهرماه مهاجرت خودرا شروع می کنند و تا آبان ماه ادامه دارد.
وی اضافه کرد: پیش از مهاجرت، پرنده های آبزی و کنار آبزی پرندگان شکاری مثل بازها، بالابان، شاهین، بحری و در نیمه دوم شهریور تا اوایل مهرماه به مناطق جلگه ای و ساحلی استان وارد می شوند؛ همین طور پرندگان آبزی و کنار آبزی شامل مرغابی سانان، پلیکان ها، فلامینگوها و نظایر آنها مهاجرت خودرا شروع می کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: ضمن این که گونه هایی نظیر اردک سرسفید، اردک تاجدار، اردک بلوطی و اردک های ماهی خوار یا میگوس ها که جزو گونه های در خطر انقراض و کمیاب هستند که در تالاب بین المللی هورالعظیم مستقر می شوند.

1400/07/18
23:31:24
5.0 / 5
407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی