راه اندازی سامانه پایش مخاطرات منابع طبیعی بزودی

راه اندازی سامانه پایش مخاطرات منابع طبیعی بزودی به گزارش حیوان خانگی رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به این که بزودی سامانه پایش مخاطرات منابع طبیعی در سازمان رونمایی می شود، اظهار داشت: در زمینه شدت بخشیدن به امر حفاظت به بیشتر از ۴۰۰ دوربین برای نصب و پایش منابع طبیعی در سرتاسر کشور نیازمند هستیم که تا کنون بخشی از آن تأمین و در مناطق بحرانی نصب و راه اندازی شده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مسعود منصور امروز (۲۸ مهر) در جلسه بررسی طرح جامع حفاظت که به صورت وبینار با حضور مدیران و معاونان حفاظت ادارات کل منابع طبیعی استانهای کشور برگزار می شد، تصریح کرد: رویکرد ما در صیانت از منابع طبیعی «مدیریت حفاظت» است و عرصه های منابع طبیعی باید دارای طرح و طرح هم دارای مجری باشد و سازمان در این میان وظایفش نظارت بر انجام حفاظت است.

رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه اظهار داشت: شعار حفاظت از منابع طبیعی باید در عمل تجلی پیدا کند و این که سند جامع حفاظت تهیه شود اما در عمل روی کاغذ بماند به هیچ وجه از جانب سازمان پذیرفتنی نیست و معاونت حفاظت و امور اراضی ادارات کل استان ها باید این سند را عملیاتی کنند.

منصور همینطور ضمن تاکید بر انجام و تکمیل کاداستر اراضی ملی و دولتی اظهار داشت: انجام تخلف و وقوع جرم در منابع طبیعی اجتناب ناپذیر است و قسمتی دیگر از وظیفه سازمان در کنار مدیریت، انجام حفاظت فیزیکی است.

وی اضافه کرد: در اقدامات فیزیکی استفاده و بهره گیری از تکنولوژی های جدید نظیر سامانه های پایش، نصب دوربین در مناطق بحرانی، استفاده از پهپاد و تصاویر ماهواره ای همینطور استفاده از سیستم رادیویی بی سیم مورد نظر و هدف سازمان است.

رییس سازمان جنگلها افزود: نیروی انسانی در بخش حفاظت باید کارآزموده و آموزش دیده باشد تا بتواند بعنوان یک ضابط قضایی عمل کند.

به گفته منصور حفاظت یک دانش و تخصص است و افرادی که در این بخش خدمت می کنند باید کارآمدی لازم را با فراگیری آموزش در زمینه تشکیل پرونده و تهیه صورتمجلس داشته باشند.

رییس سازمان جنگلها با تاکید بر بهره برداری هرچه بهتر از سامانه های حوزه معاونت حفاظت اظهارکرد: یگان حفاظت از راه سامانه حمل چوب توانست عامل قاچاق چوب در یک استان را شناسایی و او را به مراجع قضایی معرفی نماید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، منصور در انتها جلسه بررسی طرح جامع حفاظت یک مرتبه دیگر توجه مدیران را به امر مهم حفاظت و اولویت پیشگیری معطوف کرد و اظهار داشت: حفاظت به این معنا است که اجازه ندهیم در جایی پوشش گیاهی از بین برود و یا درختی قطع شود.

منبع:

1400/07/29
15:21:16
5.0 / 5
301
تگهای خبر: آب , آموزش , تكنولوژی , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی