شاخص هوای اصفهان در ۱۳ منطقه قرمز و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در ۱۳ منطقه قرمز و نارنجی است به گزارش حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای روز جمعه این کلانشهر در ۱۳ ایستگاه پایش قرمز و نارنجی است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شاخص هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۴۴ برای گروههای حساس ناسالم می باشد، عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۷۳، خیابان استانداری و رودکی با شاخص ۱۵۴، پروین با شاخص ۱۷۴، خیابان جِی با شاخص ۱۹۷، فیض با شاخص ۱۵۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۲ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در خیابان انقلاب با میانگین ۱۳۳، باهنر با میانگین ۱۲۳، خرازی با میانگین ۱۲۶، رهنان با میانگین ۱۲۴، فرشادی با میانگین ۱۴۵ و کاوه با میانگین ۱۱۳ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) و در ایستگاه میرزا طاهر با شاخص ۹۷ وضعیت قابل قبول (زرد) را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه از ۱۶ ایستگاه پایش در شهر اصفهان ۲ ایستگاه باغ غدیر و دانشگاه از مدار خارج است، افزود: امروز هوای شهر سگزی با شاخص ۱۱۰ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۷۶ و مبارکه با شاخص ۸۲ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما، غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/08/07
14:34:27
5.0 / 5
323
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی