هشدار هواشناسی تهران نسبت به کاهش دما و بارش باران و برف

هشدار هواشناسی تهران نسبت به کاهش دما و بارش باران و برف حیوان خانگی: با بیان هشدار زردرنگ اداره کل هواشناسی استان تهران، از سه شنبه (25 آبان ماه) تا بامداد پنجشنبه(27 آبان ماه)، نفوذ توده هوای سرد و کاهش دما قابل انتظار است همین طور بارش باران و برف پیش بینی می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از سه شنبه (۲۵ آبان ماه) تا بامداد پنجشنبه (۲۷ آبان ماه) نفوذ توده هوای سرد قابل انتظار است. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش شایان توجه دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس در نیمه شمالی و ۵ تا ۸ درجه سلسیوس در نیمه جنوبی استان پیش بینی می شود و مخاطراتی همچون یخبندان سطح زمین در دامنه ها و ارتفاعات، یخبندان شبانه سطح زمین درنواحی شمالی و بعضی نواحی جنوبی استان، احتمال لطمه رسیدن به لوله های آب و تاسیسات و احتمال لطمه به خودرو ها و ماشین آلات در پی دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو ها و ماشین آلات و کنترل دما و مدیریت حامل های انرژی را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار هواشناسی آمده است: بارش باران و برف، گاهی با مه و کاهش دید در دامنه ها و ارتفاعات گاهی کولاک و برف از روز سه شنبه (۲۵ آبان ماه) تا چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) در استان تهران خصوصاً در نیمه شمالی و شرقی پیش بینی می شود.

بر اثر این پدیده لغزندگی جاده ها و معابر و کاهش دید افقی، احتمال آبگرفتگی موقت برخی معابر، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و مه و کولاک و برف در دامنه ها و ارتفاعات شمال و شمال شرقی وجود دارد.

بر اساس سفارش اداره کل هواشناسی احتیاط در تردد درون شهری و جاده ای خصوصاً جاده های کوهستانی و گردنه ها، خودداری از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و همراه داشتن زنجیر چرخ و امکانات ایمنی در سفر های بین شهری الزامیست.

در بخش پایانی هشدار اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به افزایش شیوفشاری آمده است: در این شرایط جوی وزش باد نسبتاَ شدید و گاهی شدید انتظار می رود و احتمال شکسته شدن درختان فرسوده، احتمال لطمه رسیدن به سازه های موقت و سست، احتمال لطمه به پوشش گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال کاهش دید بر اثر خیزش موقتی گرد و خاک در استان تهران خصوصاً در نیمه جنوبی و غربی وجود دارد. این پدیده از روز سه شنبه(۲۵ آبان ماه) تا چهارشنبه(۲۶ آبان ماه) رخ می دهد.

بر اساس سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها و پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک مدنظر قرار گیرد.

همچنین بعد از عبور این سامانه با توسعه پایداری در منطقه از چهارشنبه شب تا یکشنبه آینده (۲۶ تا۳۰ آبان ماه) شرایط انباشت آلاینده های جوی و غبار محلی در نواحی پرتردد شهری وجود دارد.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/08/25
10:08:42
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آب , آلاینده , ایمنی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی